ZRNÍ – Černá hodinka a půl

10.3.2018 So od 20:00

ZRNÍ

Charakteristický sound a k dokonalosti dovedená kombinace elektroniky a písničkářské poetiky

S talentem na melodie, mísením moderního zvuku, současné elektroniky a písničkářské poetiky jsou ikonou novátorství a hledačství na české alternativní scéně. Od hraní na ulici se talentem a pílí vypracovali na její pomyslný vrchol. Vzhledem ke stylové otevřenosti a instrumentální zralosti je v jejich nezaměnitelné hudbě slyšet akordeon i beatbox, flétna i experimenty s looperem. Kolektivně utvářená akusticko-elektronická hudba s mnohovrstevnatými texty se tak chvílemi ponořuje i do muzikantských krajin taneční hudby a ambientu. Jejich osobitý projev na pódiu je stejný jako jejich muzika: autentický, hutný, energický a hypnotický.

Bez kalkulu, kompromisů a velkého labelu za zády sklízejí jejich desky ceny a nominace. Kromě vyprodaných klubů a hraní na velkých festivalech na hlavních podiích v hlavních časech jsou například majiteli ceny Anděl 2012 za Objev roku.

Pod producentským dohledem Ondřeje Ježka a elektronického experimentátora Jonatána Pastirčáka alias Pjoni (SR) natočili ve Španělsku desku, kterou si opět sami vydali. Páté řadové album vyšlo 31.3.2017 a už teď je jasné, že se bude řadit mezi nejzajímavější hudební počiny letošního roku. Zrní je hra. Zrní je pohyb.


Recenze na novou desku “Jiskřící“ zde:

  1. http://art.ihned.cz/c1-65691290-zrni-jiskrici-hudba-album-unger-slavik
  2. http://musicnow.4fan.cz/novinky/zrni-jiskrici-recenze/
  3. http://musicserver.cz/clanek/55470/zrni-jiskrici/

Složení kapely:

  • Jan Unger / zpěv, kytara, flétna
  • Jan Juklík / kytara, zpěv
  • Jan Fišer / housle, zpěv
  • Jan Caithaml / baskytara, zpěv
  • Ondřej Slavík / bicí, akordeon, beatbox, zpěv

Odkaz na stránky interpreta