Zlatka Bartošková – Zuzana Grosmanová – Jiří Toufar

15.3.2017 St od 19:30

Zlatka Bartošková je temperamentní zpěvačka původem z Olomouce vystudovala obor zpěv na Lidové konzervatoři. Poté, co se úspěšně zúčastnila několika celonárodních pěveckých soutěží (Intertalent, Zlatá Loutna, Děčínská kotva), začala se zpívání věnovat profesionálně.

Začínala jako členka Orchestru Ladislava Bareše v Liberci, v 60 a 70. letech jednoho z nejvýraznějších hudebních těles žánru taneční hudby, pro příchodu do Prahy zpívala v orchestru Československé televize, který pracoval pod vedením šéfdirigenta a skladatele Václava Zahradníka, a později v Armádním uměleckém souboru. Spolupracovala také s Ostravským rozhlasovým orchestrem nebo legendární trampskou a country hudební skupinou K.T.O, která dlouhá léta doprovázela Waldemara Matušku.

Již od počátků pěvecké kariéry cítila potřebu zpívat původní písně a mít vlastní repertoár.

„Pro mě bylo vždy nedůležitější, abych mohla dělat svoji muziku, mít vlastní repertoár, písně, kterým budu věřit, a kterým potom taky můžou věřit ti, kteří je budou poslouchat…“

 A to byl zřejmě také důvod, proč na začátku 90. let zpívat přestala, po dvaceti letech se pak před čtyřmi lety k hudbě vrátila a s energií sobě vlastní energií si začala plnit své sny.

Zlatka Bartošková zpívá výhradně vlastní repertoár a píší pro ni současní čeští textaři, básnící a skladatelé, jako například Pavel Cmíral, Jakub Zahradník, Jarmila Hannah Čermáková,  Karel Voříšek, Petr Ožana, Václav Tobrman, nebo Jiří Toufar.

V současnosti se věnuje zejména šansonu a každý měsíc koncertuje v Činoherní kavárně Činoherního klubu Praha, hostuje v klubu LÁVKA nebo Balbínově poetické hospůdce v Praze. Pravidelně vystupuje také v Městském divadle v Jablonci nad Nisou a v Muzeu umění v Olomouci.

Vystupuje s recitálem BÍLEJ KAVALÍR za doprovodu pianisty Jiřího Toufara a houslistky Zuzany Grosmanové, v  zábavném pořadu hudby, poezie a vyprávění o životě a trampotách uměleckého světa ŠANSONĚNÍ. Spolupracuje s moderátorem TV Prima Karlem Voříškem v programu ŽIVOT JE ŠANSON, s podtitulem večer šansonů a povídání o životě a lásce k profesi, spojuje šansony s povídáním se zajímavými hosty – Václav Větvička, Robert Vano, Jan Jiráň, Lilian Malkina a další.

V lednu 2016 pokřtila svoje čtvrté CD BÍLEJ KAVALÍR.

 Vstupné 150 Kč.

Odkaz na stránky interpreta