VOILÀ! – On The Waves tour

9.3.2018 Pá od 20:00

VOILÀ!

VOILÀ! je synonymem pro kvalitní multižánrový hudební zážitek. Swing, twist a chanson s občasnou příměsí hip-hopu nebo reggae… Je těžké tuto kapelu zařadit do nějaké škatulky. Perfektně sehraná pětice hudebníků dokáže během jedné skladby plynule přecházet z jednoho stylu do druhého a skvěle zvládnutý zpěv Zdenky Trvalcové dodává skladbám nezapomenutelnou atmosféru.

Ještě před vydáním debutového alba získali VOILÀ! cenu Český tučnák, udílenou mladým nadějným umělcům. Debutovým albem Décollage (2014) pak naděje do nich vkládané potvrdili. Úspěch u širšího publika zaznamenala především skladba Flip flops, která se probojovala na přední místa hitparády Radia 1 i slovenského Rádia FM. Kapela pravidelně koncertuje v Čechách a na Slovensku, momentálně se chystá na společný koncert se slavnými Paris Combo (FR) a zároveň připravuje materiál pro své nové album.

Kapela VOILÀ! vznikla před pěti lety, když slovenská zpěvačka Zdenka Trvalcová potkala v Praze akordeonistu Michala Mihoka. Nejdříve hráli francouzské chansony v netradičních úpravách, později se začali věnovat vlastní tvorbě a v současném složení (zpěv, akordeon, kytara, kontrabas a bicí) vydali své první album „Décollage“. Společně s VOILÀ! je možné vydat se na výlet po Evropě doprovázený hudebními styly 20. století a příběhy, které Zdenka „vypráví“ s lehkostí a nadsázkou prostřednictvím svého jedinečného hlasového projevu.

VOILÀ! je pozoruhodný hudební koktejl s příchutěmi chansonu, swingu, reggae, jazzu, twistu, popu i hip-hopu, který se snoubí se šarmem a originálním hlasem frontmanky Zdenky Trvalcové!

„On the Waves“

Nové album “On the Waves”, které kapela pokřtila v říjnu 2017, volně navazuje na debut Décollage“ (2014). Voilá! tentokrát svojí novinku nahrávali ve studiu Golden Hive (J.A.R., Illustratosphere). Opět na ní dominuje hlas zpěvačky Zdenky Trvalcové, označované často za českou „Zaz“.

Kapela:

  • zpěv: Zdenka Trvalcová
  • akordeon a klávesy: Michal Mihok
  • kytara: Antonín Dlapa
  • baskytara, kontrabas : Miloš Klápště
  • bicí: Jan Chalupa

Odkaz na stránky interpreta