VÁNOČNÍ KONCERT S BARDOLINEM a jeho hosty

23.12.2016 Pá od 19:30

Po spolupráci s Ianem  Andersonem z Jethro Tull přijíždí BARDOLINO do Bedna Klubu  s vánočním programem. 

Bardolino přivedli na svět v roce 2008 3 hudebníci: Camilo, Margit a Pavel. Novorozeně dospělo za pár měsíců a začalo hrát pro veřejnost. Bardolino Vás zcela novým stylem a novou cestou provede etnickou hudbou celého světa. Bardolino skutečně vystupuje snad po celém světě a spolupracuje s mnoha umělci a skupinami. S Bardolinem se seznámíte s kořeny  lidové hudby světové  i své rodné země.

Trio Bardolino je souborem, který s obrovskou lehkostí překračuje hranice různých hudebních žánrů. Prezentuje klasickou hudbu v nových souvislostech, vyzdvihuje její emocionální složku a plně vtahuje publikum do děje. Repertoár sahá od folkloru přes vrcholné skladby tzv. vážné hudby až po autorskou tvorbu členů souboru. Z jejich projevu cítíte jak poučenou profesionalitu, tak i nakažlivou radost z muzicírování.

Bardolino u nás vystoupí s vánočními písněmi z Moravy a s tradicionály severní a východní Evropy a představí Vám hosty Janu Procházkovou a Jakuba Jedlinského.


Spolupráce s dalšími umělci a skupinami: Ian Anderson/Jethro Tull, Iva Bittová, Kop Quartet, Kryštof Marek, Jiří Bárta, Jana Procházková, Jiří Hudec, Jaroslav Svěcený, Lubomír Brabec, Škampovo kvarteto a řada dalších.

A kde vystupovali?

 • Festival komorní hudby (Český Krumlov)
 • Chopinův festival (Mariánské lázně)
 • Televizní festival Zlatá Praha
 • Hudební festival Antonína Dvořáka
 • České doteky hudby
 • String Day Festival (Manchester, V. Británie)
 • Aberystwyh Festival (V. Británie)
 • Steiriche Kammermusic
 • Festival of Classical Music (Graz, Rakousko)
 • Mezinárodni jazzový festival (Athény, Řecko)
 • Concentus Moraviae
  a další

Margit Koláčková

Studovala na konzervatoři v Ostravě a AMU v Praze. Již během studií získala dlouhou řadu laureátských titulů z prestižních mezinárodních soutěží. Její interpretační záběr je mimořádně široký – působila v Rejchově klavírním triu, orchestrech Virtuosi di Praga a Talichově komorním orchestru a především byla dlouholetou členkou vynikajícího Kapralova kvarteta. Řada jejích vystoupení byla natočena pro rozhlas či televizi. Do současnosti natočila několik kompaktních disků, na kterých prezentuje svůj obsáhlý sólový i komorní repertoár.

Vzdělání:
Státní konzervatoř Ostrava
Akademie múzických umění Praha
Mistrovské hudební kursy v italské Sieně

Dlouholeté umělecké působení:
Rejchovo trio, koncertní violoncell Talichovy komorní filharmonie, Kaprálová Quartet.
V současnosti hraje v hudebně literárních projektech s Alfrédem Strejčkem, Taťjanou Medveckou, ale především v souboru Bardolino.

Ocenění na mezinárodních soutěžích a účinkování na významných pódiích:
Mezinárodní interpretační soutěž Pražského jara, International Music Competition in Trapani, MF Pražské Jaro, Pražský podzim, Janáčkův Máj, Festival Mitte Europe, Music Festival in Bamberg, Amati Chamber Music Festival, Kjóto Concert Hall a další.

Spolupráce s předními českými a zahraničními orchestry a významnými umělci jako:
Česká filharmonie, Symfonický orchestr hl.města Prahy FOK, Janáčkova filharmonie Ostrava, Doshisha University Orchestra in Japan, Josef Suk, Václav Hudeček, Pavel Šporcl, Magdaléna Kožená, Eugen Indjic, Shlomo Mintz, Škampovo, Talichovo, Pražákovo kvarteto, Hana Hegerová, Ian Anderson a Jethro Tull, Sting a další.

Pedagogické působení: Music Academy Prague, Yamaha škola, hudebně pedagogické projekty Lidové tradice současnosti, Kjóto – Praha.

 

Camilo Caller

Narodil se v Praze, ale jeho profesionální tvorbu významně ovlivnily peruánské kořeny. S hudbou se poprvé setkal na Lidové škole umění ve Štěpánské ulici, kde po dobu 12 let navštěvoval obor hry na violoncello. Když při studiích na Střední průmyslové škole stále více a více tíhnul k hudbě, rozhodl se po jejím dokončení nastoupit na Pražskou konzervatoř, kde vystudoval hru na bicí nástroje a od té doby je profesionálním hudebníkem, hluboce oddaným zejména stylu alternativa/crossover.

Je mimořádně multižánrovým hudebníkem, který vystoupil s největšími hvězdami hudby populární (Mig 21, Chinaski, Šum svistu, Laura a její tygři, Liz Mitchell, Ricky Martin, atd.), nezávislé (skupina KOA Zuzany Navarové, Čechomor) i klasické (Česká filharmonie, FOK, ad.).

Spolupracoval se Z. Navarovou, L. Filipovou, K. Střihavkou, J. Nedvědem, H. Vondráčkovou a dalšími českými umělci. Koncertoval rovněž s Českou filharmonií a Symfonickým orchestrem FOK.

V současné době působí jako:

 • Korepetitor tanečních hodin na Konzervatoři Duncan Centre
 • Učitel hudby na Ježkově konzervatoři
 • Člen Hudebního divadla v Karlíně

 

Pavel Fischer

Narodil se v roce 1965 na Moravě, v srdci lidové hudby. Je absolventem Pražské konzervatoře a Hudební akademie múzických umění v Praze. Ve své dosavadní kariéře vystřídal mnoho komorních uskupení, přičemž s každým získal ocenění na některé z významných mezinárodních soutěží. Nejvýraznějším bylo jeho dvacetileté působení na postu primária prestižního Škampova kvarteta, se kterým vystoupil na světových pódiích (Santory Hall, Carnegie Hall, Wigmore Hall, atd.).

Mimořádný přínos má i v oblasti pedagogické. Po mnoho let vyučoval na Královské akademii v Londýně v pozici hostujícího profesora a od r. 2008 je řádným profesorem na Royal Northern College v Manchesteru.

Během své hvězdné kariéry spolupracoval s mnoha významnými umělci, mezi nimiž byli například: Josef Suk, J.Bárta, D. Pecková, Iva Bittová, Kathryn Stott, Ian Anderson, Jethro Tull, Janine Jansen a další.

Pavel rovněž vystupoval na řadě významných koncertních míst jako například:

 • Carnegie Hall/New York
 • Wigmore Hall/Londýn
 • Santory Hall/Tokyo
 • Sydney Opera Concert Hall

Zkomponoval tři skladby pro smyčcové kvarteto s premiérou v Carnegie Hall v New Yorku a aranžuje skladby pro Bardolino Music.

 


Vstupné 220 Kč.

Odkaz na stránky interpreta