KOHOUT PLAŠÍ SMRT & Totální nasazení, Pirates of the Pubs, P.V.A.

24.2.2017 Pá od 20:00

Kohout plaší smrt je kapela založená roku 1996 v Liberci. Jednoho dne, v nenápadně vyhlížející garáži blízko studentských kolejí, se to prostě stalo. Název byl vyřčen a osud tak zpečetěn. Po celou dobu o sobě kapela tvrdí, že hraje punk, ale vlastně ne zas tak úplně. Tu více, tu méně se v různých epizodách své existence nechala unést do žánrů tu více, tu méně příbuzných, nikdy však neopustila svou cestu, tedy hrát především to, co ji baví.

Skupina po většinu svého trvání funguje ve standardním čtyř-členném složení – zpěv, kytara, basa, bicí. Otci zakladatelé basista Krtek a kytarista Kafka, které z Mostu do Liberce přivedlo studium a měli za sebou účinkování ve středoškolské kapele Braun, drželi otěže pevně v rukou po 8 let, kdy Kafka soubor z rodinných důvodů opustil a nahradil ho Honza, jenž kytarový post okupuje dodnes. Klíčovým historickým rozhodnutím bylo to, které učinili Krtek s Kafkou v roce 2001, tedy angažovat zpěváka – přišel Matěj a už zůstal. V otázce bubeníků pak kapela vykazovala o poznání větší promiskuitu, nicméně po řadě výměn se nyní s paličkami činí Béba a zdá se, že mu to dlouho vydrží, minimálně co kohout kohoutem bude.

Od prvních nesmělých koncertních krůčků roku 1997 soubor vytrvává v neustálém hraní a neúnavně téměř každý víkend vyráží provozovat své dílo do klubů po celé republice, v létě si pak pravidelně užívá šťavnatých plodů festivalové sezony. Ansámbl se zabydlel v soupiskách festivalů typu Benátská noc, Keltská noc, Pod parou či Jiráskův Hronov a vyskytl se na řadě dalších zdařilých akcí významu republikového i lokálního. Kapela se nevyhýbá ani zahraničním výpadům, jejichž vrcholem bylo bezpochyby měsíční turné po Francii v roce 2005, koncertovala však i v Berlíně, Varšavě, Bratislavě či Košicích.

Za dobu existence má kapela na svém kontě 7 dlouhohrajících nahrávek, jedno EP a účast na řadě kompilací s předními kapelami žánru. Prvním počinem bylo v roce 1997 demo „Mějme se rádi“, které bylo následováno roku 1999 dílem „Nic víc, nic míň“. Po draftování Matěje pak kapela stvořila své pro mnoho fanoušků definiční demo „Samý nový věci“ (2002) s úspěšným pokračovatelem – prvním oficiálním albem –  „Kurnik šopa!“ (2004). Po odchodu Kafky zakladatele a nástupu Honzy byla další etapa existence zahájena albem „Duševní výluka“ (2008), které doplnily ještě nahrávky „Hužva“ (2011) a „Vykřičený muž“ (2013).

Aktuálním hudebním počinem je EP 2016 o pěti písních, které vznikly u příležitosti letošního kulatého výročí. Zároveň vznikly oficiální klipy k písničkám Optimista a Lodivod, které na Youtube sbírají tisíce shlédnutí. K vyvrcholením kapelního bilancování uplynulých 20-ti let je pak kniha, napsaná přímo jednotlivými současnými i bývalými členy, s názvem „Nejlepší by bylo mít tučňáka ve vaně…“, jejíž nedílnou součástí je ono EP na flash disku a která byla pokřtěna 22.10.2016. Kapela si na nostalgické posmrkávání nad zašlým leskem časů minulých nikdy moc nepotrpěla, i přes hlásící se třetí křížek je tedy stále v plné síle a směle vyhlíží časy budoucí.

Poctivým koncertováním si Kohout plaší smrt vytvořili stabilní fanouškovskou základnu po celé republice a přijedou-li kamkoli, vždy se najdou dobré duše jejich hudbě nakloněné.

Členové:
 • Matěj – zpěv
 • Honza – kytara
 • Krtek – basa, zpěv
 • Béba – bicí

TOTÁLNÍ NASAZENÍ  je přední česká punk-rocková kapela, kterou v roce 1990 založil její baskytarista a zpěvák Sváťa Šváb se svými spolužáky na slánském gymnáziu.

Kapela je velmi žádaná, koncertuje jako o život, natáčí několik klipů, objevuje se v TV, vydává u Popron music další alba a po oslavách osmnáctin mění původního bubeníka, když do skupiny přichází Franky. Totální nasazení v následujících letech vydává své koncertní DVD, další řadová, výběrová i živá alba, točí klipy a absolvuje několik úspěšných turné a festivalových sezón.

Sestava:   

 • Sváťa – baskytara, zpěv
 • Karloss – kytara, zpěv
 • Franky – bicí

PIRATES OF THE PUBS

Kapela, která byla inspirována irskými lidovými písněmi a trochu také tvorbou kapel Scrum, Dropkick Murphys, The Real McKenzies nebo třeba Flogging Molly, byla založena v roce 2012. Stovky litrů rumu při desítkách odehraných koncertů se podepsalo na tvorbě i sestavě kapely a jak to všechno bylo, si už nikdo z nás nepamatuje…

Když na temně hnědý dubový bar steče karamelově hustá pěna z orosené sklenice Guinessu a místností se začnou rozléhat řízný kytarový riffy a líbezný tóny houslí, dobře víš, co bude následovat. Pirates of the pubs! Parta barových povalečů, co se zvedne od sklenky, jen když jdou řvát do mikrofonů a v tu chvíli už je jasný, že nemá cenu si sedat. Tahle párty bude veliká a dřív než ráno se z parketu neodlepíš. Tak na nic nečekej, popadni nejbližší zrzavou krásku a přidej se k nám. Život je krátkej a my nehodláme čekat na jeho konec! Whiskey poteče proudem a ředit se bude rumem, irská flétna bude hrát pořád dokola a ten, kdo nezvládne držet tempo s harmonikou, skončí pod stolem. Takový jsme my – Pirates of the Pubs. Tak Slainte a vítr do plachet!

Členové:

 • Baruška – zpěv, housle, irská flétna
 • Skippy – zpěv, mandolína
 • knuP – elektrická kytara, ukulele
 • Rimmsie – baskytara, doprovodný zpěv
 • Jirka dropkick murphys – kytara, doprovodný zpěv
 • Matěj – akordeon, doprovodný zpěv
 • Jirka – bicí

P.V.A.

V lednu 1994 v Plzni první zkouška kapely jména P.V.A., kdy název (a výklad třípísmenné zkratky jako Pod Vlivem Alkoholu) a spoustu písniček do začátku přinesl Venca Vacík (mj. zakládající člen kapely Pod Stolem), pár písniček taky Majkl. Venca však kapelu záhy z osobních důvodů opustil. Po smršti změn v obsazení v září 1995 podomácku nahrána kazeta v sestavě Majkl (kytara, zpěv), Sméťa (basa, semtamzpěv) a Blaggies (bicí) a vydána u Papagájova Hlasatele bratří Frimlů pod názvem Prasata Vyšší Autority.

O rok později na postu basy vyměnil Sméťu Davídek a od té doby sestava kapely až podnes nezměněna. Zjara 1998 vyšla studiově nahraná kazeta Poruchy Vitální Aktivity. Kapela fungovala, koncertů 10-15 ročně v různých koutech Čech a Moravy, nárazově i Slovenska a Německa. Hledány nové významy zkratky (Prst V Anále zřejmě nejkratší objevený), Blaggies začal být oslovován Mílo!, Davídek Dádo! a dnes na bendzounu si stejně všichni říkáme ještě úplně jinak!

Kapela P.V.A. byla vždy zvláštním úkazem na naší punkrockové scéně. Vydala celkem tři alba (z toho první dvě u Papagájova Hlasatele) z nichž každé se stalo zásadním. Přitom každé přineslo unikátní a zajímavou nahrávku. Hlavně také spoustu písniček, které patří dodnes mezi českou punkrockovou klasiku nejen mezi pamětníky devadesátek. Spousta mladých i starších punkerů i punkerek si dodnes prozpěvuje jejich texty a kapela tak, možná až nečekaně, ovlivňuje už další punkovou generaci.

Druhé album P.V.A. – Poruchy vitální aktivity vyšlo původně v roce 1998 a to pouze na kazetě. Oproti debutu přineslo podstatně vyzrálejší muziku, čerpající z různých vlivů i mimo punkrock. Samostatnou kapitolou jsou texty – krátké příběhy, nebo naopak téměř snové představy. Dlouhá léta patří toto album mezi vyhledávané a oblíbené nahrávky, ovšem oficiálními kanály je tato deska již dávno nesehnatelná.

Členové:

 • Majkl (zpěv, kytara, autor)
 • Kochy (zpěv, basa)
 • Chonsik (bicí)

Vstupné 150 Kč. Koncert je na stání, stoly na sezení k odpočinku a občerstvení budou v prostoru hospůdky.

Odkaz na stránky interpreta