Tim Mitchell Band z USA opět v Bedna Klubu!

5.4.2016 Út od 19:30

V rámci svého světového turné do Česka zavítá spoluhráč Santany či Prince Tim Mitchell Band z USA.


Tim Mitchell je výraznou osobností zahraniční hudební rhythm&bluesové scény.
Kromě špičkového originálního způsobu hry na elektrickou kytaru velmi dobře ovládá i baskytaru, bicí a klávesy. Pochází z Oklahomy, z velké muzikantské rodiny, což se projevilo v jeho multiinstrumentalismu a ve spolupráci s takovými hvězdami jako Carlos Santana, Buddy Guy nebo Prince, které doprovázel střídavě dlouhá léta na jejich turné.
Tim Mitchell je skvělý zpěvák a hudebník, který dodává svůj vlastní osobitý dotek každé písni z velké škály blues, funk, gospel či soul skladby.

 

Životopis

Pokud někdy někdo použil frázi: „Nemůže si pomoci, má to prostě v krvi.“, určitě to bylo v souvislosti s Timem Mitchellem.
Tim Mitchell pochází z Oklahomy z velké muzikantské rodiny, což se určitě projevilo v jeho multiinstrumentalismu.
Timova matka pocházela z rodiny 15-ti dětí, většina z nich byli hudebníci. Jeho dědeček, Hulon Mitchell, hrál prakticky na jakýkoliv nástroj, co chytil do ruky. Jeho babička – přezdívaná „Mother Pearl“ – byla nadaná klavíristka a pedagoška. Jeho teta, slavná operní pěvkyně, zpívala i se samotným Pavarottim.
Timovi prarodiče těchto patnáct talentovaných dětí velmi podporovali a pomohli jim založit kapelu The Famous Musical Mitchells, která byla skutečně na Středozápadě velmi známá a stala se snad nejslavnější gospelovou kapelou v celé zemi.
Jedním z těchto nadaných dětí byla Thelma Mitchell, která byla klávesista, kontrabasistka a zároveň i zpěvačka kapely. Byla obdařena úžasným hlasem a všichni o ní tvrdili, že má hudbu v krvi. V roce 1955 v malém městečku Enid v Oklahomě Thelma porodila Timothy Lee Mitchella. Netrvalo dlouho a jeho matka pochopila, že rodinný talent pokračuje i v další generaci. Už ve třech letech začala Tima učit na kytaru a ten k ní brzy  přibral klávesy, baskytaru a bicí.
Už ve 14-ti letech vystupoval s místními kapelami po celém státě. Jeho první vlastní kapela Sound Check  ve Filadelfii zněla už ve skutečném rytmu rytmus&blues. Brzy se staly jednou z nejžhavějších kapel v této oblasti a kapela se těšila velké oblibě řadu let, než Tim opět pocítil nutkání růst a rozšiřovat své obzory.
V roce 1982 byl Tim Mitchell pozván, aby se připojil jako baskytarista ke slavné formaci The Stylistics na jejich světovém turné a dokonce pro ně napsal i dvě písně. Se skupinou zůstal až do roku 1986 a právě v této době se vyvinuly jeho kvality zpěváka a umělce.

 

 

V letech 1986-1987 se připojil k slavné kapele Harold Melvin and The Blue Notes, se kterou opět procestoval celý svět. Měl dokonce vzácné privilegium cestovat se samotným Jamesem Brownem. To byl ale rok!

 

 

Nicméně růst a bohatství zkušeností se zde nezastavila, v roce 1994 byl Tim vyzván, aby se připojil ke známé skupině The Drifters. V tomto období Tim rozvinul svůj vokální talent, kromě jeho umění hry na kytaru, basu a klávesy. Zůstal s  nimi  až do roku 1999, kdy začíná uvažovat o tom, že by se usadil a dal všechny své hudební zkušenosti do vlastního projektu.
V roce 2000 podnikl Tim Mitchell turné po celé Evropě a stal se uznávaným muzikantem a zpěvákem.
Během svého působení s The Drifters se Tim setkal a zamiloval se do Mallorcy ve Španělsku. Ale nebyl to jen ostrov, co si Tim zamiloval. Zamiloval se také do populární zpěvačky Sharon (původem z Brooklynu, NY), se kterou se tam setkal. Sharon se brzy stala jeho ženou a pěveckou partnerkou. Cestovali s hráli spolu po celé Evropě.
A  právě během této doby – v roce 2003 – se Tim se setkal se slavným španělským kytaristou Javierem Vargasem. Potom byl po dobu 10-ti let byl zpěvákem „Vargas Blues Band“ a je autorem řady jejích písní. Hráli s mnohými z velikánů blues and rock na celém světě, včetně Carlose Santany, Buddy Guye a dokonce i s Princem.
Když nebyl na podiu s kapelou nebo nenahrával ve studiu, věnoval se vlastním písním se svojí vlastní kapelou The Tim Mitchell Band. Tato kapela nabízí Timovi možnost plně prozkoumat a uplatnit svůj vlastní talent zpěvu, hraní a skládání. Vložil do ní všechen  svůj um, mnoho let zkušeností a své obrovské hudební vzdělání. Nakonec se rozhodl podnikat své světové tour právě s touto svojí kapelou.

Zpěvák, skladatel, hudebník (kytara, basa, klávesy, bicí), producent a mimořádný všestranný talent na pozadí blues, funk, gospel, R&B and soul, přináší jedinečnou a přesto známou hudbu, která těší srdce a uši po celém světě.

Cena vstupenky 280 Kč.