The Primitives Group

2.12.2017 So od 21:00

Ač to zní možná neuvěřitelně, kapela The Primitives Group se dala po padesáti letech dohromady a vy můžete být svědky jejich živého koncertu.

The Primitives Group byla česká psychedelic rocková skupina, která vznikla v roce 1965 pod názvem Primitivové. Jejími původními členy byli Ivan Hajniš, František Mašek, Zdeněk Burda, Jaroslav Křtěn a Karel Černý. Na název The Primitives Group se přejmenovala v roce 1967 a domovskou scénou jí byl smíchovský Music F Clubu.

Skupina je označována za jednu z prvních skupin na světě, která na pódiu používala výtvarnou stylizaci, ohňové, kouřové, pyrotechnické, zvukové efekty a filmové projekce.

S kapelou spolupracoval Ivan „Magor“ Jirous se svojí ženou a vymysleli líčení členů kapely podle hvězdných znaků Kabaly. Kultovními se staly speciální v té době naprosto unikátní originální happeningy v pražském F clubu – Fish Feast a Bird Feast.

V roce 1967 skupina vystoupila na prvním československém beatovém festivalu, o rok později pak i na jeho druhém ročníku. Skupina byla velice populární už od svého založení až do roku 1969 kdy se rozpadla, když Ivan Hajniš emigroval do Švédska, kde žije do současnosti.

Primitives Group hráli, mimo jiné, písně od skupin The Doors, The Fugs, The Pretty Things, The Jimi Hendrix Experience, The Animals, Mothers Of Invention nebo The Velvet Underground. Skupina byla velice populární mezi diváky i hudebními kritiky už od svého založení až do roku 1969. Na Primitives Group navázala v sedmdesátých letech 20. století skupina The Plastic People of the Universe.

V roce 2016 se v obnovené sestavě Primitivové vrací se zakládajícími členy Ivanem Hajnišem a Zdenkem Burdou.

Od prvního koncertu v Libockém pivovaru 18. srpna 2016 skupina odehrála v Čechách a na Moravě na svém comebackovém turné desítky úspěšných koncertů. Kritici a media nešetří chválou. Primitivové jsou zpět s instrumentální vyzrálostí a obdivuhodnou energií. U návštěvníků jejich koncertů se skupině zavedla nálepka českých „Stones“

VÍTEJTE na poctivé rockové SHOW !


Členové kapely:

  • Ivan Hajniš – frontmann,  zpěv, kytara, bluesova harmonica
  • Zdeněk Burda –  kytara
  • Ivan Drimaj – basová kytara
  • Josef Havlíček – bicí
  • Jarda Šantrůček – klávesy

Odkaz na stránky interpreta