SHARON LEWIS – Jan Kořínek and GROOVE – křest desky LIVE AT BEDNA

14.12.2016 St od 19:30

SHARON LEWIS, ve světě přezdívaná „texaský oheň“, opět vzplane v Bedně!

Zároveň u nás pokřtí svojí poslední desku LIVE AT BEDNA, natočenou na prvním koncertu v Bedna Klubu.


Po roce se do Evropy vrací zpěvačka Sharon Lewis, aby odehrála v pořadí dvanácté turné s bluesovým varhaníkem Janem Kořínkem a jeho mezinárodní sestavou GROOVE, tentokrát obohacenou o italského kytaristu Luca Giordano, který žil  několik let v Chicagu a vystupoval tam s mnoha kapelami.


Sharon Lewis z Texasu odstartovala svoji hudební dráhu v klubu Buddy Guy’s Legends v roce 1993. Od té doby pravidelně vystupuje po území USA a celém světě. Její nezapomenutelná živá vystoupení ukazují velkou lásku k soulu a blues.

Zpěvačka v současné době spolupracuje například s Jimmy Johnsonem, Harmonica Hinesem, John Primerem, Dave Spectrem, Carlos Johnsonem a Son Sealsem.

V loňském roce podepsala smlouvu s legendárním vydavatelstvím Delmark Records a nahrála album The Real Deal, které se záhy stalo jedním z nejprodávanějších alb tohoto labelu. V letošním roce byla podruhé nominována na zpěvačku roku prestižní ceny Living Blues Awards.

1.11. vydala druhé album u prestižní nahrávací společnosti Delmark Records, pojmenované trefně Grown Ass Woman.

Sharon Lewis vystupuje s Janem Kořínkem od roku 1996, od té doby s ním nahrála 3 alba, z nichž poslední, Live At Bedna, bylo vydáno v letošním roce u společnosti BlackTown Records.

Nyní se v prosinci vrací do Evropy na další turné se sestavou GROOVE Jana Kořínka.


Hudební cyklus Blues ze Staré pekárny běží na obrazovkách České televize již od roku 2002 a pravidelně přináší to nejlepší, co naše současná bluesová scéna nabízí. Letos byli hostem pořadu právě zpěvačka Sharon Lewis a Jan Kořínek se skupinou Groove, zde se můžete podívat na záznam pořadu.


GROOVE  » Nenajdete slovo, které by lépe vystihovalo tvorbu, styl a hru hammondového varhaníka Jana Kořínka. Kořínkova životní láska je blues, logicky tedy jeho kapela, jeho „Groove“ vyrostl na bluesovém základě a dorostl do soul-jazz-funkové přítomnosti stále silně sycené bluesovým duchem.

Kořínek je pravý umělec, který nemůže jinak, než se do své hudby ponořit a nevynořit se, dokud nesestoupí z podia. Jeho bluesová duše má už přes 20 let co vyprávět, tolik let se pohybuje ve veřejném hudebním světě. Ať už mluvíme o samotném hraní, nahrávání nebo o vlastní tvorbě, všude se pohybuje s neuvěřitelně hravou lehkostí a tolik charakteristickým smyslem pro humor.


Liberecký rodák Jan Kořínek  je zakladatelem, srdcem, duší a mozkem kapely „Groove“. Kořínek, který před lety na jazzovou scénu vstoupil jako basista, dnes hraje výhradně na varhany. Ale i uznávání hráči na basu dosud obdivují jeho styl, když hraje na varhany basovou linku. V hudbě ctí tradici velkých hráčů na Hammondovy varhany (Jimmy Smith, Jimmy McGriff, Richard Groove Holmes a další) a s lehkostí sobě vlastní se pohybuje po tenké linii mezi blues a jazzem.

Kořínek spolupracoval s mnoha světovými umělci v tomto žánru, například se skupinou Kinsey Report, Chickem Willisem, Lorenzo Thompsonem, Eb Davisem a mnoho dalšími.

Posledních několik let se věnuje produkci a studiové práci. Z jeho posledních projektů jmenujme například album Juwany Jenkins – The Blues Keeps Me Alive nebo I’m On A Roll Reneho Trossmana.


Křest CD Sharon Lewis a Jan Kořínek and Groove – Live at Bedna   »             Síla Kořínkova tria s názvem Groove se opět spojila s úžasnou Sharon Lewis, aby oslavili 20 let manželství na pódiu!

Vstupné 350 Kč.   Místa  P37-96 jsou na stání a pohupování (koncert je velmi energický), na požádání vám vytvoříme dle možností sezení.

Odkaz na stránky interpreta