Petr Kusko – Půl(Vánoční) koncert

19.12.2017 Út od 19:00

Finalista mezinárodní pěvecké soutěže Česko zpívá 2015 a vítěz Hvězdy nad Ještědem 2015 ve své kategorii zazpívá známé (nejen vánoční) písně od Michaela Bublé, Karla Gotta, Janka Ledeckého, Lucie, Queen, U2, Ed Sheerana, Elvise Presleyho a dalších.


Petr Kusko je charismatický liberecký zpěvák s nezaměnitelnou barvou hlasu (s rozsahem tři oktávy), který při zpěvu používá nejen svůj hlas, ale i své srdce, což lze poznat hned po prvních tónech. Jeho zpěv se dotýká každého a hladí po duši.


Na Půl(Vánočním) koncertu se můžete těšit na pohodové české i zahraniční písně od známých zpěváků a kapel, takže pokud máte rádi např. Michaela Bublé, Karla Gotta, Lucii, Queen, Ed Sheerana, U2 či třeba Janka Ledeckého (a zejména jeho vánoční písně z alba Sliby se maj plnit o Vánocích), čeká vás skvělý vánoční zážitek.

Zpěvu se začal tento téměř dvoumetrový chlap věnovat aktivně až v roce 2010, kdy s účastnil pěveckého kurzu u liberecké kantorky Lýdie Dostálové. V roce 2010 se účastnil prvního ročníku pěvecké soutěže Hvězdy nad Ještědem, kde byl pak každoročním účastníkem a roce 2013 zde získal cenu diváků.

V roce 2014 se jeho cesty střetly s vynikající hlasovou pedagožkou Mgr. Klárou Jenšovou, která vystudovala univerzitu J. E. Purkyně v Ústí nad Labem v oboru sólový zpěv – hudební výchova. Ta ihned poznala jeho hlasové kvality a začali společně intenzivně pracovat na pěvecké technice. V roce 2014 a pak i v roce 2015 se Petr dostal v konkurenci několika set soutěžících do finále mezi deset nejlepších v celostátní soutěži Česko Zpívá, jejíž patronkou je známá zpěvačka a sólistka Kamila Nývltová.

V roce 2015 se pak umístil na prvním místě v soutěži Hvězdy nad Ještědem a rozhodl se uspořádat svůj první koncert. Jeho Půl(Vánoční) koncert se konal v aule Technické univerzity Liberec. Ke hře na piano pozval Petra Hostinského z kapely Sto zvířat, dále členy kapely Aura (kytara a basa), Karla Schreibera (housle) z jablonecké kapely Jazz H Factor a vokalistku Evu Libnarovou. Další dva roky s Klárou Jenšovou poctivě pracovali na pěvecké technice a neustále zvyšovali laťku, které chtěli dosáhnout.

Petr průběžně vystupoval na společenských akcích a plesech, nejraději s Big’O’Bandem Marka Ottla, kde si zazpíval i duet s Janem Křížem. V roce 2017 vystoupil např. na festivalu v Mníšku u Liberce.

V současné době dle Petra nastal konečně čas na pravidelné vystupování s kapelou, i když Petr zůstává zdravě sebekritický: „Čekal jsem, až se technicky dostanu na takovou úroveň, abych se nestyděl lidem profesionálně zpívat. Jsem tak trochu perfekcionista, mám rád kvalitu a to samozřejmě i u svého zpěvu. A i když jsem pořád na cestě a mám se stále co učit, je mé zpívání myslím již na relativně slušné úrovni.“

Kapela je mezinárodního složení:

 • Cristian Orru – baskytara (Itálie)
  Italský baskytarista s třicetiletou praxí, v roce 2014 prošel prestižním stupněm 6 POP a Rock level 3 na Trinity College v Londýně na Akademii Parma s nejvyššími známkami a v letech 2013-2014 studoval v Londýně na Institutu Music College.
 • Flavio Martinez – bicí (Milano, Itálie)
  Flavio Martinez se věnuje hře na bicí od svých 13-ti let. Studoval s jazzovým mistrem Enrico Lucchini a navštěvoval Musician Institute of Technology v Los Angeles.
 • Robert Pastor- klávesy/klavír
  Pianista s více jak patnáctiletou praxí, hrající i v zahraničí (Švýcarsko,Rakousko a Německo), vystupoval na lodích a doprovázel např. člena známé kapely DaMiChi.
 • David Fajmon – kytara
  Kytarista liberecké skupiny Aura, která doprovázela zpěvačku Olgu Lounovou na jejím koncertu v Liberci a sehrála i roli předkapely Jasné Páky a Davida Kollera. Kytaru studoval u Karla Bareše, tehdejšího kapelníka orchestru Ladislava Bareše.
 • Karel Schreiber – housle (hostuje)
  Multižánrový houslista, který působil v kapelách Modrotisk, Jazz H Factor nebo Modrý Houpačky.
Odkaz na stránky interpreta