OLGA LOUNOVÁ – benefiční koncert

12.11.2016 So od 20:00

TYFLOSERVIS LIBEREC pořádá k 25. výročí založení pod záštitou náměstka primátora pana PhDr. Ivana Langra benefiční koncert Olgy Lounové a kapely AURA.


Olga Lounová – Zpěvačka

Olga Lounová je populární česká zpěvačka, skladatelka, herečka, závodnice rally. Po zdárném ukončení studia na Pedagogické fakultě v Liberci získala absolutorium na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. V současné době se Olga věnuje hlavně vystupování s kapelou a herectví v českých muzikálech a televizních seriálech. Mezi její dosud největší hity patří Láska v housce s Xindlem X a autorské skladby K výškám a Brány svaté.

Začátkem roku 2011 vydala svou první studiovou desku Rotující nebe a podepsala smlouvu se světovým vydavatelstvím Universal Music. V roce 2012 odjela své první turné Optický klam a ke konci roku vydala videoklip Dál za obzor, skladbu kterou napsala pro sebe a Karla Gotta. V současné době pracuje střídavě v ČR a v Los Angeles na novém studiovém albu.

Kapely:

Vedle desítek vystoupení na samostatných akcích a profesionálním angažmá na muzikálové scéně se Olga ve své muzikantské historii věnovala několika zásadním skupinám. Roku 2001 převzala Olga Lounová post zpěvačky v kapele Modré houpačky, se kterou v roce 2002 vydali vlastním nákladem CD s názvem Synkopy s griliášem (zvuk Martin Janský) a zúčastnili se řady nejrůznějších koncertů a akcí (festivalu Zahrada, koncertu Euroregionu Nisa na oslavu vstupu ČR do EU atd.).

Byla frontmankou rockové kapely Calathea, se kterou vystupovala také na festivalech v Chorvatsku a Německu, nebo v Polsku jako předskokanka Maryly Rodowicz. Založila skupinu Blind Angie, se kterou předskakovala kapele Panik (dříve Nevada Tan).

Nyní má Olga novou skupinu, která vznikla na základě castingové reality show ve spojení s televizí Stream.cz. Společně vystoupili na koncertech velkých československých kapel Kryštof, No Name, Xindl X i na velkých festivalech Rock for People, Sázava fest, České hrady, Iron fest… V červenci 2010 vystoupila Olga s kapelou jako předkapela americké zpěvačky Pink, se kterou se i osobně setkala.

Olga hraje na klavír, kytaru a flétnu. Skládá hudbu i texty.


Liberecká kapela AURA

Repertoár kapely je složen z hitových písní od oblíbených velikánů, jakými jsou: Beatles, Kiss, Elvis Pressley, Metallica, Pink Floyd, Status Quo, ZZ Top a další.
Kapela Aura začala veřejně vystupovat v roce 2009. Zvolený repertoár se osvědčil. Lidé chtějí stále slyšet hudbu, na které vyrůstali, a je radostné, že na ni slyší i mladá generace. V kapele je kladen důraz na co nejpřesnější nastudování zvoleného repertoáru s cílem dosažení kvalitního coveru, který může potěšit posluchače z řad laiků i profesionálů.

David FAJMON

Nadšený kytarista, zpěvák a manažer skupiny Aura, který neustále zdokonaluje svou techniku hraní i zpěvu u vyhlášených odborníků.
Dále hraje na: klavír, saxofon a ukulele.

 

Daniel BARTOŇ

Zkušený a nesmírně spolehlivý baskytarista, který se precizně učí skladby z not a tabulatur objednávaných z Ameriky. Spokojený je až po přesném nastudováním písně do posledního taktu. Do kapely přišel po bývalé spolupráci s Davidem a Alešem v kapele Bonba. Po rozpadu Bonby netrvalo odloučení dlouho a kapela Aura tak získala skvělého baskytaristu, který vyniká nejen svým specifickým ostrým a konkrétním zřetelným zvukem basy, ale také technikou takzvaného slapového hraní, na které Daniel intenzivně pracuje. Už jen proto si ho musíte poslechnout živě!
Dále hraje na: klasickou kytaru a do skladeb dodává druhé hlasy.

Aleš PAVELČÁK

Velmi talentovaný liberecký bubeník. Jeho nadání, píle a mnohahodinový trénink pozvedává celkovou úroveň kapely Aura. Uspěl v přijímacím řízení na hudební konzervatoř v Praze, nicméně se rozhodl na ni nenastoupit se slovy: “Nechci, aby byla hudba moje povinnost, pouze záliba.”
Dále hraje na: klavír a klarinet.

 

Vstupenky zakoupíte na evstupenka.cz a v Bedna Klubu (608 86 64 86). Vstupenky nejsou místenkami.

Cena vstupenky v předprodeji 180 Kč, v den koncertu 200 Kč.


Odkaz na stránky interpreta