NICO ZZ BAND – blues rockový koncert

18.11.2017 So od 20:00

Nico’ZZ Band je trojčlenná bluesová kapela z Francie vedená kytaristou a zpěvákem Nicem ZZ, jedním z nových vynikajících mladých kytaristů, kteří se již stávají pojmem na současné bluesové scéně v Evropě.

Kapela Nico’ZZ Band se díky své originalitě představila téměř v celé Evropě (a nejen tam), a to jak při svých solových koncertech, tak v roli předkapely na turné takových hvězd jako Robert Cray, Roy Roger, Gregg Wright Paul Cox, Boney Fields, Mofo Party Band nebo při turné americké hvězdy Donalda Kinsey (dlouholetý spoluhráč Micka Jaggera či Boba Marleyho).


Nico ZZ

Nico je výjimečným muzikantem a v současné době velkou hvězdou francouzské (ale i evropské) rytmus&blues hudby. Nico se narodil v Paříži a brzy se stal mladým excelentním kytaristou, který se proslavil na současné hudební scéně ve Francii, v Evropě i v USA.

Tento charismatický frontman a showman čerpá z R&B, blues, soulu, funku a rocku, vyvinul si však svůj vlastní originální styl a specifický zvuk na elektrickou kytaru. Jeho kapela se může pochlubit několika vysoce respektovanými a zkušenými hudebníky doprovázející ho na basu a bicí.


„Všichni jsou to ryzí muzikanti a moc dobře vědí, jak v písni dát prostor každému členu, aby mohl předvést to nejlepší ze své virtuozity.“ Blues In Britain

Nico na kytaru doprovází např. LeBurna Maddoxe, Walldoho Weatherse (saxofonistu Jamese Browna) či Tima Mitchella.

Nico’ZZ Band doprovázela na turné po Evropě legendárního amerického zpěváka, kytaristu a skladatele Donalda Kinseyho, který spolupracoval s mnoha skvělými umělci, včetně Alberta Kinga, Alberta Collinse, Boba Marleyho či Petera Toshe, a je také oblíbeným kytaristou Micka Jaggera.

Nico nahrál celkem pět alb. „Chicago Sessions“ bylo nahráno v roce 2006 v USA s jedněmi z nejlepších amerických bluesových hudebníků. Nico také nahrával s Waldo Weathers, bývalým saxofonistou Jamese Browna, který charakterizuje album „What’s On Your Mind“. Jeho poslední album Me & Myself“ bylo vydáno v roce 2015.

Odkaz na stránky interpreta