NASYCEN & HUSH

24.2.2018 So od 20:00

NASYCEN

Nasycen je čtyřčlenná pražská rocková skupina. Autorem hudby a textů jsou zpěvák a klávesista Raven a kytarista Zdeněk Divoký. Na baskytaru hraje spoluzakladatel kapely Ilja Kučera ml., na bicí rovněž člen původní sestavy Pavel Ivanovský. Kapela původně působila na přelomu 80. a 90. let, kdy vydala své debutové album Provazochodci (1990), na scénu se v nové podobě vrátila po dvacetileté pauze na podzim 2011 a v listopadu 2013 vydává eponymní album Nasycen.

Jejich hudba spojuje vynikající české texty oblečené do rozmanitých rockových aranží, ve kterých lze vystopovat lásku k progresivnímu rocku. Nasycen potěší  hlavně příznivce AOR rocku a atmosféra jejich skladeb rozbuší srdce příznivců např. Marillion, Genesis či Petera Gabriela.


HUSH

Hush se na české rockové scéně pohybují od roku 1996. Hrála na plejádě českých akcí a festivalů a skoro každý rok se vydává i za hranice ČR. Současnou sestavu tvoří zpěvák Majkl Kurilla, kytarista Ondra Rusnák, basiska Martin Bouchal a bubeník Honza Kubánek. Muzika Hush čerpá z hardrocku a grungeové éry 90. let. Sází především na energii a melodičnost ve spojení s anglickými texty. Kapela má na kontě už 6 alb. Poslední vydala v roce 2017 a nese název Meditation. Na YouTube můžete vidět jejich klipy jako např. Inside či Ignite the fire.

Odkaz na stránky interpreta