NA STOJÁKA

26.5.2016 Čt od 19:30

IG production a Bedna Klub uvádějí nejúspěšnější současnou zábavnou show!
Stand up comedy – sólové výstupy bavičů jsou snad nejkrutějším testem komiků. Originální česká „stand-up comedy“ vychází z tradice známé z angloamerických barů, v nich se bavič na malém pódiu postaví před publikum a během několika minut je zkouší pobavit vtipy, zpěvem, či improvizovanými scénkami.
Znáte z HBO a nově i ČT 2. Hvězdy populární televizní show opět přijedou do Liberce. Jedinečná atmosféra, kontaktní humor a spousta legrace!
Vystoupí tito umělci: ESTER KOČIČKOVÁ, DANIEL ČECH a ARNOŠT FRAUENBERG.

Ester Kočičková se narodila 13. ledna roku 1968 v Klatovech. Vlastním jménem se jmenuje Renata Pařezová – Divišová. Svůj pseudonym začala používat, když nastoupila jako moderátorka do Rádia Limonádový Joe a pravidelně vystupovala i na rozhlasové stanici Radiožurnál. Moderovala několik pořadů pro Českou televizi, jako ŽENSKÝ HLAS, DVOJHLAS či PAVLAČ ESTER KOČIČKOVÉ.

Ester se stala velmi vyhledávanou moderátorkou a konferenciérkou rozličných společenských událostí, od vernisáží, přes charitu, sňatky homosexuálů, tiskové konference až po firemní rauty nadnárodních korporací a to především díky svým skvělým improvizačním schopnostem.

Ester vystupuje také jako šansoniérka, kdy zpívá vlastní texty s hudebním doprovodem skladatele Lubomíra Nohavici. Její další pseudoego je třináctiletá folková písničkářka Adélka Králíková, dívka s těžkým dětstvím, která má otce zedníka a notorického alkoholika, matku Irenu jenž je učitelkou strojopisu a čile praktikující jehovistkou a její bratr Milan trpí mentálním postižením. To vše však dokáže přetavit do oblasti mimoškolních zájmů, zejména pak do hry na kytaru a skládání vlastních písní.


Daniel Čech vyrůstal střídavě v Praze a v Den Haagu v Nizozemí, kde strávil téměř deset let. Naučil se tam plynně anglicky, částečně nizozemsky, německy a rusky. Po absolvování SPŠ Dopravní (obor Zasilatelství) studoval čtyři roky na VŠE Praha (obor Podniková ekonomika a management podniku) odkud v roce 2002 zběhl ke studiu alternativního herectví na pražské DAMU.

V roce 2005 se objevil ve snímku „Last Holiday“ s Gerardem Depardieu a Queen Latifah, natáčeném v Karlových Varech. Od roku 2006 se věnuje žánru stand-up comedy v pořadu „Na stojáka“ televize HBO, v němž vytvořil přes 40 výstupů. Léto téhož roku strávil v angažmá v indiánském divadle De-ba-jeh-mu-jig Theatre v Kanadě. Studia na DAMU úspěšně ukončil v roce 2007 ziskem titulu magistr umění – MgA.

V letech 2007-2009 pracoval jako moderátor projektu NaEx TV. V červnu 2008 si odbyl první přímý přenos v televizi jako moderátor pořadu České televize „Do zdi live!“. V roce 2009 se autorsky a herecky podílel na 13ti dílném skečovém pořadu „Koko TV“, který vytvářel se svými kolegy z „Na stojáka“ pro televizi Barrandov. Od roku 1997 účinkoval ve více než 25ti reklamních spotech.


Arnošt Frauenberg. Osobnost, která se věnuje herectví, hudbě i moderování. Osobnost, která je všem fandům dobré nálady a humoru známá (nejen) z oblíbené stand-up comedy Na stojáka.  Vtipný Arnošt Frauenberg je osobností, kterou jsme vyzpovídali…

Jak byste vy osobně, ze svého pohledu, specifikoval „představení“ Na stojáka…?
Přijde blázen před mikrofon a za přítomnosti vyprodaného sálu se zahltí adrenalinem.

Věnujete se kromě „Na stojáka“ ještě dalším projektům, muzice, moderování atd. Co pro vás „Na stojáka“ znamená, proč vás baví?
Nejvíc mě na tom baví, že k tomu nic nepotřebuji. Nemusím se vláčet s kytarou, kombem a jinými těžkými věcmi. Prostě se jen tak seberu a jedu na představení. Co mě baví a nabíjí je samozřejmě smích. Vždycky jsem se snažil lidi bavit. Nejen v Na Stojáku, ale i při koncertech.

A co z těch všech vašich činností děláte nejraději, co vám přináší nejvíce radosti?
Kdybych z něčeho z toho neměl radost, tak to nedělám. Nepovažuji se za moderátora, to je fakt. Muzika a stand-up, to je o úplně jiných emocích a vždy je to zajímavé.

Jaké je publikum Na stojáka? Reagujete, přizpůsobujete, improvizujete podle reakcí publika? Anebo máte připravené vystoupení, které už v průběhu nijak neměníte?
Malou částí vystoupení je improvizace. Když se to hodí, zareaguji podle situace. Publikum je všude trochu jiné. Někdy vůbec nemají smysl pro humor. Dělám si srandu, to byl slabší fórek, tohle.

Jaké publikum tedy máte nejraději?
Trochu jsem to vlastně řekl v předchozí odpovědi. Mám rád publikum, které přijde.

Jak se na „Na stojáka“ chystáte? Jak vás napadají témata, o kterých mluvit, co vás nejvíce ovlivňuje?
Nebude vám vadit, když na tuhle otázku neodpovím? Strašně spěchám. Tak jo.  Je to všude kolem.

Vymýšlíte jen vlastní vtipy, nebo použijete a třeba obměníte i vtipy, které slyšíte a zdají se vám být dostatečně dobré na to, aby je slyšeli i diváci?
Zásadně si vymýšlím svoje vtipy. Když mi dají mikrofon, lidi je i slyší. Teď mě napadá, že si vezmu pár vtipů od Lukáše. Nebo ne. Ty moje jsou vážně dobré.

Řeknete nám na závěr nějaký svůj oblíbený vtip?
Neřeknu. Řeknu vám ho, když přijdete na představení. A návštěvníky bych rád tímto pozval. Bude to fakt hustá sestavička.


Cena vstupenky 220 Kč. Vstupenky zakoupíte  na Evstupence nebo od 1. 5.  přímo v Bedna Klubu. Zakoupené či rezervované vstupenky nejsou místenkami !