MOTORBAND

9.12.2017 So od 20:00

Motorband je mašina pohlcující všechny milovníky heavymetalu, rocku a dalších žánrů. Svoji hudbou uspokojí i ty nejnáročnější. Ostřílení a zkušení muzikanti s letitou zkušeností zaručují tu nejvyšší kvalitu.


Motorband  k  nezbytné  metalové  tvrdosti  přidává něco navíc – silné melodie, stoprocentní nasazení a hráčskou virtuozitu.

Už pětinásobný vítěz Czechparády Tv Rebel!


V roce 1986 vzniká v severočeských Teplicích skupina Motorband, jejíž hvězda začíná strmě stoupat a během dvou let se skupina ve složení: Kamil Střihavka (zpěv), Libor Matejčík (kytara), Tomáš Krulich (kytara), Tomáš Jarolím (baskytara), Daniel Hafstein (bicí) hrající tehdy populární speedmetal stává stálicí československé metalové scény spolu s takovými kapelami jako Arakain, Citron nebo Vitacit. Vrcholem tohoto období se stává soutěž Rockfest, kdy hraje Motorband ve finále v pražské sportovní hale před 12000 diváky. 

V roce 1989 je již Motorband dostatečně známá metalová kapela, která své aktivity postupně rozšiřuje z teplického okresu na celé tehdejší Československo. To si také uvědomuje Petr Janda, a tak je soubor pěti mladých nadějných muzikantů jako jeden z prvních přizván k natáčení projektu Rockmapa. Jejich muzikantský um vypilovaný nekonečnými hodinami zkoušení je v této době něčím naprosto vyjímečným. Také fanouškovská základna utěšeně roste s každým novým vystoupením v rozhlasu či televizi.


Motorband má na svém kontě již čtyři CD. Na začátku roku 2017 vyšlo páté plné novinek a hudebních inovací s  výstižným názvem „V“. Díky zkušenostem nabytých dlouholetým působením slibuje návrat králů českého rocku na světové úrovni. Nové CD obsahuje 13 tracků včetně cover verze Relax. Součástí je i unikátní kód ke stažení filmu Motorband Restart v kvalitě Full HD.


Motorband se představí v sestavě:

  • Luděk Struhař – zpěv
  • Libor Matejčík – kytara
  • Jan Jiříček – kytara
  • Karel Adam – baskytara
  • Ivo Batoušek – bicí

Odkaz na stránky interpreta