MICHAL PAVLÍČEK a TRIO

23.11.2017 Čt od 19:30

Michal Pavlíček, obdivovaný kytarový mág, skladatel svérázných hříček i autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad, skladatel symfonické a scénické hudby se zcela původním rukopisem, vyhledávaný producent i mentor mladých hudebníků, je široce respektovanou individualitou, což konečně dokumentuje i řada vítězství a ocenění v odborných anketách.


Jeho Trio je prvotřídní instrumentální seskupení pro opravdové hudební gurmány. Legendární kytarista Michal Pavlíček (Pražský výběr, Stromboli, BSP…), fantastický bubeník Miloš Meier (Drumming Syndrome, Dymytry, BSP…), vynikající basák Martin „Maťo“ Ivan (Mother’s Funkers) a skvělý klávesista Michal Nejtek (AGON, Face Of The Bass, David Koller Band…), absolvent kompozice na Hudební akademii a frekventovaný autor soudobé vážné hudby.

V podání těchto profesionálních interpretů uslyšíte nejnovější autorské skladby z pera Michala Pavlíčka. Pestrý repertoár pochází přirozeně z Pavlíčkovy dílny, a jak sám říká, jde o skladby „rychlé a dynamické, tajemné a přemýšlivé, odlehčené a provokativní“.


Michal Pavlíček

Michal Pavlíček – držitel ceny Anděl za celoživotní tvorbu – je hudební skladatel, kytarista, zpěvák, producent a textař. Vystudoval Filmovou fakultu AMU v Praze. Je výraznou osobností české i zahraniční hudební scény. Kromě standardní hudební produkce a koncertů skládá také pro divadlo, film, balet a muzikál.

Desítky let znají příznivci nejkvalitnější domácí rockové hudby Michala Pavlíčka coby vrcholného kytarového virtuóza a řadí jej vedle ikonických kolegů Radima Hladíka, Luboše Andršta anebo Miloše Doda Doležala. Rovnocennou složkou jeho hudební osobnosti je ovšem i jeho autorský potenciál. A fakt, že se od komponování rockových skladeb a písní postupně dostal až k práci s velkými celky a symfonickými orchestry. Vrcholná a originální Pavlíčkova podvojnost je v domácím, ale i v mezinárodním měřítku zcela unikátní.

Upozornil na sebe už během 70. let jako podstatný člen amatérské, ale velmi zdatné skupiny Expanze. Záhy pak přešel do profesionálního tábora ke kapele Bohemia. A z následného setkání s Michalem Kocábem vznikl před závěrem dekády zásadní Pražský výběr. V němž se Pavlíček ve větší míře začal prosazovat jako skladatel a aranžér. Souběžně tvořil páteř skvělého tria Horký dech Jany Koubkové a nasbírané hráčské a autorské zkušenosti rozvinul ve Stromboli s Bárou Basikovou, pro leckoho snad vůbec neoriginálnější skupiny české rockové historie. Následovaly projekty BSP (pro sólistu skupiny Kamila Střihavku napsal velehit Země vzdálená, zdaleka přesahující dobu svého vzniku), brilantní instrumentální ansámbl Big Heads, v posledních letech pak Trio (nyní jako Čombeband), anebo hvězdná sestava Supergroup.

Zásadní podíl měl na ceněných albech Zuzany Michnové (Rány) a Moniky Načevy (Možnosti tu jsou, Mami), spolupracoval s významný­ mi hudebníky i jiných žánrových oblastí (Richard Muller, Jiří Stivín, Miroslav Vitouš). Napsal hudbu ke třiadvaceti divadelním představením, několika baletům, féériím Laterny magiky, k televizním inscenacím a seriálům (celkem čtyřicet titulů, i zahraničních, např. série BBC Červený Bedrník, Merlin IV, i k několika celovečerním filmům např. Odcházení Václava Havla. Prosadil se na poli muzikálů, především úspěšným Excaliburem, atd, atd.

Jeho jméno figuruje na více než sedmdesáti CD a DVD, hudbu řady z nich kompletně vytvořil. Byl ústřední postavou přes deset let vysílaného hudebního pořadu ČT Na Kloboučku. Je držitelem zlatých i platinových desek a také dvou cen Anděl. Především je ale maximálně tvořivou osobností, neustále hledající nové cesty výrazu.

Momentálně stojí Michal Pavlíček v čele formace, jíž říká Čombeband. Bubeníkem je ultra-technik Miloš Meier (Drumming Syndrome, Dymytry), baskytaristou elastický Martin Ivan (Mother´s Funkers, Precedens), na jejichž mladistvou energii kapelník vsadil už před několika lety. Trojici podle časových možností rozšiřuje klávesista Michal Nejtek (Koller Band, Agon Orchestra).


Odkaz na stránky interpreta