MICHAL PAVLÍČEK a TRIO – Pošli to tam Tour

5.10.2018 Pá od 20:00

MICHAL PAVLÍČEK vydává autorské album Pošli to tam a představí ho na svém prvním koncertu z jedinečného turné právě u nás.

Kytarový virtuóz a skladatel Michal Pavlíček vydává album autorských písní Pošli to tam. Pro spolupráci oslovil jak prověřené umělce – Müllera, Načevu, Třešňáka, Hedla, Horáčka ad. – tak naprosté nováčky. Jedním z nich je zpěvačka Milly Honsová, která bude zároveň hostem na jeho novém turné.

Michal Pavlíček sestavil novinkové autorské album v duchu svého vnímání hudby jako svobodného horizontu bez hranic a stylových omezení. Sousedí zde tedy skladby různorodé, postavené tu na sólové kytaře, jinde na vokálu. Takže zatímco Dunění je masivní kytarový pochod se skandovacím rapem na text Jáchyma Topola, který vyvolává temnou atmosféru sklepů, tak Jen ten, kdo zbloudí, najde cestu je zhudebněná báseň Michala Horáčka. Akustická balada, křehký duet  Richarda Müllera a Svetlany Rymarenko se snovou náladou.

Zběsilá kytarová jízda v  písni Pošli to tam s mistrovskými bicími Miloše Meiera je zase zdánlivě na jiném břehu nežli Odcházení. Původně filmovou hudbu, kterou Pavlíček složil pro film Václava Havla, pro album otextoval Vlasta Třešňák, který ji také spolu s Monikou Načevou nazpíval.  Jako další zpívající hosty pozval na natáčení autor alba dvě mladé zpěvačky, Milly Honsovou a Elišku Procházkovou. Dva texty vytvořil Jan Sahara Hedl a Babalu napsala Markéta Pilátová. Obal alba navrhnul sochař, designer a hudebník Stefan Milkov.

Vybrané písně z alba a další Pavlíčkovy kusy zaznějí i na chystaných koncertech, na kterých ho kromě zmíněné Milly Hosnové doprovodí i Trio: Martin Ivan na basu, Michal Daněk na bicí a Michal Nejtek na klávesy.

Milly Honsová má k muzice velmi blízko, je majitelkou úžasného sametového hlasu. Když jsem jí slyšela poprvé, nechápala jsem, co tato milá a skromná holčina tady dělá a neví o ní přinejmenším celá naše republika. S přehledem dá songy od Amy Winehouse, Whitney Houston, mě neskutečně potěšila hitem od kapely Queen – Bohemian Rhapsody.“  Olga Markuzziová


Michal Pavlíček, obdivovaný kytarový mág, skladatel svérázných hříček i autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad, skladatel symfonické a scénické hudby se zcela původním rukopisem, vyhledávaný producent i mentor mladých hudebníků, je široce respektovanou individualitou, což konečně dokumentuje i řada vítězství a ocenění v odborných anketách.

Držitel ceny Anděl za celoživotní tvorbu – hudební skladatel, kytarista, zpěvák, producent a textař. Vystudoval Filmovou fakultu AMU v Praze. Je výraznou osobností české i zahraniční hudební scény. Kromě standardní hudební produkce a koncertů skládá také pro divadlo, film, balet a muzikál.


Michal Pavlíček působí či působil ve skupinách Pražský výběr, Stromboli, Big Heads, BSP, Trio a Supergroup. Jako autor a interpret se podílel na albech mnoha umělců (Koubková, Michnová, Načeva, Basiková, Střihavka, Müller ad.).

Je autorem nespočtu skladeb (Země vzdálená, Holka, čapni draka, Veliké lalulá, Zubatá, Chvastoun, Ó hory, ó hory ad.), hudby k 16 celovečerním filmům (Proč?, Odcházení, Přijde letos Ježíšek? ad.), k 10 televizním seriálům (Červený bedrník , Místo nahoře, Místo v životě, Cesty domů, Špačkovi v síti času ad.) a 35 televizním inscenacím (Přepadení, Tatínkova holčička, Divnovlásky ad.). Napsal 4 muzikály (Klaun, Excalibur, Obraz Doriana Graye, Dáma s kaméliemi), 6 baletů (Minotaurus, Kráska a zvíře, Malý princ ad.) a hudbu k 23 divadelním představením (Akvabely – Klicperovo divadlo,Velice modrý pták – Husa nas provázku, Cyrano z Bergeracu – Divadlo v Celetné, Višňový sad – Divadlo na Vinohradech ad.). Byl aktérem a spolutvůrcem 123 dílů hudebního cyklu Na Kloboučku a mnoha dalších hudebních projektů.

V roce 2015 byl uveden do Síně slávy Akademie populární hudby.


Jeho Trio je prvotřídní instrumentální seskupení pro opravdové hudební gurmány.

Legendární kytarista Michal Pavlíček (Pražský výběr, Stromboli, BSP…), skvělý klávesista a skladatel Michal Nejtek (AGON, Face Of The Bass, David Koller Band…), vynikající basák Martin „Maťo“ Ivan (Aneta Langerová, Lešek Semelka SLS, Kamil Střihavka a Leaders, M.Imrich Tango, Krucipüsk, B.S.P., Precedens, Mother’s Funkers, RockOpera Praha, muzikál Králové Avalonu…) a představitel mladé české (nejen) rockové generace bubeníků Michal Daněk alias „Kolouch“ (Votchi, Keep Flexi, Dekolt, Friday’s Gang).

V podání těchto profesionálních interpretů uslyšíte nejnovější autorské skladby z pera Michala Pavlíčka. Pestrý repertoár pochází přirozeně z Pavlíčkovy dílny, a jak sám říká, jde o skladby „rychlé a dynamické, tajemné a přemýšlivé, odlehčené a provokativní“.


Michal Nejtek je český hudební skladatel a klavírista. Hru na klavír studoval na konzervatoři v Teplicích. Následně studoval na Akademii múzických umění v Praze (skládání). Pohybuje se s lehkostí hned v několika hudebních žánrech a oblastech. Jako „vážný“ skladatel získal objednávky od těch nejprestižnějších světových festivalů (mj. Donaueschinger Musiktage, Varšavský podzim), zároveň je klávesistou v souboru Agon nebo David Koller Band a spolupracuje s The Plastic People of the Universe.

Založil a vystupuje s avantgardní jazzovou formací NTS. Má rád jazz, alternativní hudbu i klasiku, vše originální, pravdivé a silné. Učil na Konzervatoři v Teplicích (hudební teorie, korepetice) a nyní učí na VOŠ Jaroslava Ježka dějiny jazzu. Věnuje se i hudbě pro divadlo, píše recenze, básně. Skládání a hraní hudby považuje za něco na způsob dobrodružné procházky džunglí a proto ho to baví.


Martin „Maťo“ Ivan je profesionální baskytarista, který je již mnoho let dvorním hráčem Michala Pavlíčka. Interpreti a projekty, které Maťo doprovázel a doprovází, jsou výmluvné (Aneta Langerová, Lešek Semelka SLS, Kamil Střihavka a Leaders, M.Imrich Tango, Krucipüsk, B.S.P., Michal Pavlíček Trio, Precedens, RockOpera Praha, muzikál Králové Avalonu…). A alba, na kterých spolupracoval, stejně tak (3CD M. Pavlíčka srdeční záležitosti, CD Dáma s kameliemi, CD, LP Lešek Semelka čas vlků, 2CD Oidipus tyranus, CD Martin Ivan Basstation, CD Mothers Funkers different mode, CD, LP Richard Müller sociální síť, CD, DVD sazka aréna M.Pavlíček…).

Co dodat? Když si dá tři piva, přejde prý plynule z češtiny do své rodné slovenštiny 🙂 a kromě toho se o něm říká, že k úžasnému talentu, který nepochybně má, přidává také velikánské srdce!


Michal Daněk alias „Kolouch“ studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, kde navštěvoval hodiny u profesora Ivana Smažíka a navštěvoval soukromé hodiny u Vaška Zímy. Je jedním z předních představitelů mladé české (nejen) rockové generace bubeníků. Za svou poměrně krátkou muzikantskou kariéru toho stihl opravdu hodně.

První kapelu jsme zakládali s kytaristou Martinem Smejkalem (Votchi), ale to nemělo úplně dlouhého trvání. Později jsme spolu hráli ještě v kapele Keep Flexi, se kterou jsme natočili i naše vůbec první CD. První zásadní setkání bylo s Mildou Hejným a Bobem Bartákem, když vznikl Dekolt a následně s Ondrou Pátkem v kapele Friday’s Gang.

Zásadní bylo setkání s Maťem Ivanem a následné založení Mother!s Funkers. S Matěm, a díky němu, jsem hrál například v Rock Opera Praha, S.L.S. Leška Semelky, s Martinem Maxou… Dalšími, pro mě důležitými, byly určitě kapely Crosscheck a Kreyson. Dnes působím v kapele Davida Krause, Petra Koláře, Guye Bennetta, v kapelách Vitacit, BULK, Anthony Dee, občas hostuji na koncertech Marty Jandové a u mnohých dalších…Michal Pavlíček Pošli to tam Tour:

  1. 10. Vratislavice – Kulturní Centrum 101010
  2. 10. Zlín – Malá Scéna
  3. 10. Příbor – KD
  4. 10. Hořovice – Klub Labe
  5. 10. Louny – Vrchlického Divadlo
  6. 11. Ostrava – Klub Parník
  7. 11. Ostrava – Klub Parník
  8. 11. Přerov – Klub Teplo
  9. 11. Dobříš – KD
  10. 12. Kolín – Městské Divadlo
Koncert se koná ve vratislavických "Desítkách". Cena vstupenky 350 Kč v předprodeji / 400 Kč na místě.
Odkaz na stránky interpreta