MICHAL PAVLÍČEK a TRIO

5.10.2018 Pá od 20:00

Zveme Vás do prostor vratislavických „Desítek“ na koncert legendárního
Michala Pavlíčka v doprovodu špičkového tria v rámci turné
k očekávané nové desce Pošli to tam.

Michal Pavlíček, obdivovaný kytarový mág, skladatel svérázných hříček i autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad, skladatel symfonické a scénické hudby se zcela původním rukopisem, vyhledávaný producent i mentor mladých hudebníků, je široce respektovanou individualitou, což konečně dokumentuje i řada vítězství a ocenění v odborných anketách.


Jeho Trio je prvotřídní instrumentální seskupení pro opravdové hudební gurmány.

Legendární kytarista Michal Pavlíček (Pražský výběr, Stromboli, BSP…), skvělý klávesista a skladatel Michal Nejtek (AGON, Face Of The Bass, David Koller Band…), vynikající basák Martin „Maťo“ Ivan (Aneta Langerová, Lešek Semelka SLS, Kamil Střihavka a Leaders, M.Imrich Tango, Krucipüsk, B.S.P., Precedens, Mother’s Funkers, RockOpera Praha, muzikál Králové Avalonu…) a představitel mladé české (nejen) rockové generace bubeníků Michal Daněk alias „Kolouch“ (Votchi, Keep Flexi, Dekolt, Friday’s Gang).

V podání těchto profesionálních interpretů uslyšíte nejnovější autorské skladby z pera Michala Pavlíčka. Pestrý repertoár pochází přirozeně z Pavlíčkovy dílny, a jak sám říká, jde o skladby „rychlé a dynamické, tajemné a přemýšlivé, odlehčené a provokativní“.


Michal Pavlíček

Michal Pavlíček – držitel ceny Anděl za celoživotní tvorbu – je hudební skladatel, kytarista, zpěvák, producent a textař. Vystudoval Filmovou fakultu AMU v Praze. Je výraznou osobností české i zahraniční hudební scény. Kromě standardní hudební produkce a koncertů skládá také pro divadlo, film, balet a muzikál.

Desítky let znají příznivci nejkvalitnější domácí rockové hudby Michala Pavlíčka coby vrcholného kytarového virtuóza a řadí jej vedle ikonických kolegů Radima Hladíka, Luboše Andršta anebo Miloše Doda Doležala. Rovnocennou složkou jeho hudební osobnosti je ovšem i jeho autorský potenciál. A fakt, že se od komponování rockových skladeb a písní postupně dostal až k práci s velkými celky a symfonickými orchestry. Vrcholná a originální Pavlíčkova podvojnost je v domácím, ale i v mezinárodním měřítku zcela unikátní.

Upozornil na sebe už během 70. let jako podstatný člen amatérské, ale velmi zdatné skupiny Expanze. Záhy pak přešel do profesionálního tábora ke kapele Bohemia. A z následného setkání s Michalem Kocábem vznikl před závěrem dekády zásadní Pražský výběr. V němž se Pavlíček ve větší míře začal prosazovat jako skladatel a aranžér. Souběžně tvořil páteř skvělého tria Horký dech Jany Koubkové a nasbírané hráčské a autorské zkušenosti rozvinul ve Stromboli s Bárou Basikovou, pro leckoho snad vůbec neoriginálnější skupiny české rockové historie. Následovaly projekty BSP (pro sólistu skupiny Kamila Střihavku napsal velehit Země vzdálená, zdaleka přesahující dobu svého vzniku), brilantní instrumentální ansámbl Big Heads, v posledních letech pak Trio (nyní jako Čombeband), anebo hvězdná sestava Supergroup.

Zásadní podíl měl na ceněných albech Zuzany Michnové (Rány) a Moniky Načevy (Možnosti tu jsou, Mami), spolupracoval s významný­ mi hudebníky i jiných žánrových oblastí (Richard Muller, Jiří Stivín, Miroslav Vitouš). Napsal hudbu ke třiadvaceti divadelním představením, několika baletům, féériím Laterny magiky, k televizním inscenacím a seriálům (celkem čtyřicet titulů, i zahraničních, např. série BBC Červený Bedrník, Merlin IV, i k několika celovečerním filmům např. Odcházení Václava Havla. Prosadil se na poli muzikálů, především úspěšným Excaliburem, atd, atd.

Jeho jméno figuruje na více než sedmdesáti CD a DVD, hudbu řady z nich kompletně vytvořil. Byl ústřední postavou přes deset let vysílaného hudebního pořadu ČT Na Kloboučku. Je držitelem zlatých i platinových desek a také dvou cen Anděl. Především je ale maximálně tvořivou osobností, neustále hledající nové cesty výrazu.


Michal Nejtek je český hudební skladatel a klavírista. Hru na klavír studoval na konzervatoři v Teplicích. Následně studoval na Akademii múzických umění v Praze (skládání). Pohybuje se s lehkostí hned v několika hudebních žánrech a oblastech. Jako „vážný“ skladatel získal objednávky od těch nejprestižnějších světových festivalů (mj. Donaueschinger Musiktage, Varšavský podzim), zároveň je klávesistou v souboru Agon nebo David Koller Band a spolupracuje s The Plastic People of the Universe.

Založil a vystupuje s avantgardní jazzovou formací NTS. Má rád jazz, alternativní hudbu i klasiku, vše originální, pravdivé a silné. Učil na Konzervatoři v Teplicích (hudební teorie, korepetice) a nyní učí na VOŠ Jaroslava Ježka dějiny jazzu. Věnuje se i hudbě pro divadlo, píše recenze, básně. Skládání a hraní hudby považuje za něco na způsob dobrodružné procházky džunglí a proto ho to baví.


Martin „Maťo“ Ivan je profesionální baskytarista, který je již mnoho let dvorním hráčem Michala Pavlíčka. Interpreti a projekty, které Maťo doprovázel a doprovází, jsou výmluvné (Aneta Langerová, Lešek Semelka SLS, Kamil Střihavka a Leaders, M.Imrich Tango, Krucipüsk, B.S.P., Michal Pavlíček Trio, Precedens, RockOpera Praha, muzikál Králové Avalonu…). A alba, na kterých spolupracoval, stejně tak (3CD M. Pavlíčka srdeční záležitosti, CD Dáma s kameliemi, CD, LP Lešek Semelka čas vlků, 2CD Oidipus tyranus, CD Martin Ivan Basstation, CD Mothers Funkers different mode, CD, LP Richard Müller sociální síť, CD, DVD sazka aréna M.Pavlíček…).

Co dodat? Když si dá tři piva, přejde prý plynule z češtiny do své rodné slovenštiny 🙂 a kromě toho se o něm říká, že k úžasnému talentu, který nepochybně má, přidává také velikánské srdce!


Michal Daněk alias „Kolouch“ studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze, kde navštěvoval hodiny u profesora Ivana Smažíka a navštěvoval soukromé hodiny u Vaška Zímy. Je jedním z předních představitelů mladé české (nejen) rockové generace bubeníků. Za svou poměrně krátkou muzikantskou kariéru toho stihl opravdu hodně.

První kapelu jsme zakládali s kytaristou Martinem Smejkalem (Votchi), ale to nemělo úplně dlouhého trvání. Později jsme spolu hráli ještě v kapele Keep Flexi, se kterou jsme natočili i naše vůbec první CD. První zásadní setkání bylo s Mildou Hejným a Bobem Bartákem, když vznikl Dekolt a následně s Ondrou Pátkem v kapele Friday’s Gang.

Zásadní bylo setkání s Maťem Ivanem a následné založení Mother!s Funkers. S Matěm, a díky němu, jsem hrál například v Rock Opera Praha, S.L.S. Leška Semelky, s Martinem Maxou… Dalšími, pro mě důležitými, byly určitě kapely Crosscheck a Kreyson. Dnes působím v kapele Davida Krause, Petra Koláře, Guye Bennetta, v kapelách Vitacit, BULK, Anthony Dee, občas hostuji na koncertech Marty Jandové a u mnohých dalších…

Cena vstupenky 350 Kč v předprodeji / 400 Kč na místě.
Odkaz na stránky interpreta