Martha Galarraga & Timbasa (CU, CZ)

26.5.2017 Pá od 20:00

Na posledním koncertu sezóny zazní rytmy stylu afrocuban fusion a roztančí nás skupina Timbasa s kubánskou legendou, zpěvačkou Marthou Galarraga.


Tuzemské uskupení Timbasa spolu z jednou z nejlepších zpěvaček afrokubánského folklóru Marthou Galarraga vytvořilo unikátní projekt, který spojuje afrokubánskou hudbu (bata, rumba), jazz i taneční groov.

Na pozadí tohoto projektu je snaha jít mimo intelektuální evropské koncepty a zrušit dělicí čáru mezi publikem a jevištěm.

TIMBASA

Plzeňská kapela Timbasa vznikla v rocu 2013. Je seskupením, které se u nás věnuje stylu afrocuban fusion. Tento ansámbl již na několika koncertech dokázal roztančit celé publikum a ukázal, že temperamentní kubánské rytmy mají v Čechách mnoho příznivců.

Timbasa Vás okouzlí žhavými latino rytmy a písněmi z repertoáru Isaaca Delgada, Pedrita Martineze, Manolín El Medico de la Salsa a dalších. Kromě toho se Timbasa také soustavně věnuje afrokubánskému folkloru, který se vyznačuje zejména hrou na bubny batá, a folklorním stylům jako rumba, abakua nebo palo.

Salsa a timba skupina inspirovaná velikány moderní kubánské hudby (Isaac Delgado, Tirso Duarte, Los Van Van, Havana de Primera atd.) nabrala nový směr poté, co členové skupiny absolvovali několik studijních cest na Kubu, kde se věnovali poznávaní tradičních kubánských rytmů. Ta nejdůležitější změna se však teprve ještě měla stát. A tou je nesporně příchod nového člena do skupiny, legendy afrokubánského folklóru, Marthy Galarraga.

Repertoár skupiny je unikátní fenomén na české i slovenské hudební scéně – ovlivněná afrokubánským folklórem, kubánskou rumbou, jazzem, funkem a timbou, Timbasa nabízí jedinečný hudební zážitek.


MARTHA GALARRAGA

Marta je legendou afrokubánského folklóru a rumby na Kubě, je respektovaná a obdivovaná pro obrovský talent a nesmírnou energii.

Jako členka Conjunto Folklorico Nacional de Cuba, tanečnice a hlavní zpěvačka, pokračovala v rodinné tradici. Stala se odbornicí na tanec a zpěv tradičních stylů afrokubánské hudby, následujíc tak kroky jejího otce, Lazara Galarraga, který je nejen jedním ze zakladatelů Conjunto Folklorico Nacional de Cuba, ale i jedním z nejrespektovanějších zpěváků Yoruba na světě. Martha dokonale pěvecky ovládá styly jako jsou Yoruba, Congo, Arará, Tumba Francesa, Franco Haitiano, Gagá, Cabali, Rumba, Son, Chachachá, Mambo či světový fenomén Salsu. Jazz, funk a ostatní styly jsou jen třešničkou na dortu.

Martha procestovala celý svět, okouzlila obecenstvo mnohých zemí, pracovala s umělci jako Omar Sosa, Gustavo Ovalles, Felipe Cabrera, Simon Bolzinger a mnozí jiní, … aby našla skupinu talentovaných umělců s nenasytnou touhou po poznání kořenů její kultury právě v Čechách.


Členové:

  • Martha Galarraga – zpěv
  • Robert Fischmann – flétna, EWI
  • Václav Greif – klávesy
  • Marek Cába – basa
  • Michael Cába – perkuse
  • Dušan Černák – bicí

Vstupné 250 Kč.

Odkaz na stránky interpreta