KVĚTY

21.11.2015 So od 20:00

Své přelomové turné zahájila brněnská kapela Květy, dlouhodobě chválená kritikou a ověnčená množstvím hudebních cen. Frontman Martin E. Kyšperský na facebookovém profilu skupiny nabádal publikum, aby nadcházející koncertní šňůru nepropáslo. Potom bude leccos jinak, avizoval.

„Celé turné bude pro nás zlomové. Připravovali jsme se na něj a i díky našemu zvukaři, chceme, aby si z každého koncertu návštěvníci odnesli super zážitek. Chceme si to maximálně užít, protože od ledna do března nebudeme vůbec koncertovat a naopak budeme hledat nový zvuk. Možná se změní i sestava. Zatím je všechno otevřené,“ ohlásil hlavní autor Květů.

Brněnská kapela Květy pod vedením M.E. Kyšperského, patří již dlouhá léta k nejlepším českým alternativně rockovým kapelám. Jejich alba bývají pravidelně oceňována různými hudebními cenami jako Anděl, Apollo, nebo naposledy obdrželi cenu Vinyla za album Bílé včely. Nyní se Květy vydávají na turné s novým albem nazvaným „Miláček slunce“, aby zároveň oslavili patnáct let svojí existence.

Fanoušci i hudební publicisté na Květech oceňují zejména poetické, mnohovýznamové texty, netradiční nástrojové vybavení a skladatelské postupy, kontrastní používání jemných a syrových, respektive akustických a elektronických ploch, naléhavý zpěv, energický a vtipný koncertní projev nebo originálně výtvarně řešené booklety.

Jejich píseň My děti ze stanice Bullerbyn se dostala i do filmu Kobry a užovky  režiséra Jana Prušinovského.

Český rozhlas Radio Wave – Deska týdne: Mikroskopický bigbít nesvírá Květy v kleštích serióznosti

 

Cena vstupenky 180 Kč

Odkaz na stránky interpreta