Judas Priest Revival

1.12.2017 Pá od 20:00

Cover Band slavné britské heavy metalové legendy Judas Priest vznikl koncem roku 1998 a velice brzy se zařadil mezi absolutní špičku tzv. revivalové scény v Česku.

To, jakým způsobem se popasovala s nelehkým repertoárem legendárních Judas Priest vskutku vzbuzuje zasloužený obdiv. Když stojíte na jejich koncertě a zavřete oči, opravdu téměř slyšíte samotné Judas Priest… a když ty oči otevřete, svým způsobem Judas Priest i vidíte, protože pražský Judas Priest Revival pojal svoji poklonu originálu důkladně i po vizuální stránce.

Takhle má vypadat správný revival!


Repertoár souboru zahrnuje téměř celé období fungování „klasických“ Judas Priest se zpěvákem Robem Halfordem. Od 70. let přes nezapomenutelné mistrovské album Painkiller z roku 1990, až do zatím posledního alba Redeemer Of Souls z roku 2014. Produkci Judas Priest se zpěvákem Timem „Ripperem“ Owensem už nereflektuje, protože ji skupina považuje za něco zcela odlišného. Od samého začátku v Judas Priest Revival působí kytarista Vladimír Veber. Kytarista Tomáš Pavelka Baskytaru obsluhuje Milan Klindera a za bicími sedí Jan Bašus. V listopadu 2015 se ke skupině přidává nová posila na postu zpěváka – Mr. Steely.

JPR přistupují ke své show precizně – na pódiu mají obří plachtu s charakteristickým nápisem Judas Priest, bicí jsou zase vyzdobeny emblémem ze zatím poslední desky Judas Priest „Redeemer of Souls“. Kapela si dává záležet i na podobě vizuální – kytarista Vladimíra Vebera velmi připomíná Glenna Tiptona, zpěvák Mr. Steely je Robu Halfordovi podobný nejen fyzicky, ale i hlasem a stylem zpěvu. Baskytarista Míla Klindera svou hru zase doprovází typickými pohyby a pózami svého vzoru Iana Hilla.

Skupina už má za sebou dlouhou řadu divácky hojně navštěvovaných koncertů nejen doma, ale i v cizině. Za své úspěchy považuje například to, když ji jistí zapřisáhlí fanoušci Judas Priest z Anglie označili za nejlepší revival J.P. na světě nebo když v podobném duchu hovořili italští vyznavači death metalu (!), kteří se objevili na vystoupení Judas Priest Revival v pražském klubu. Po jednom z koncertů v Německu se v tamním listu Deutsche Zeitung objevilo hodnocení ve smyslu „Nečekaná bomba z Prahy“ a tak by se dalo pokračovat. Souboru také patřila titulní strana českého hard melodic magazínu Heavy World (číslo 1/2000).

 

Složení kapely :

  • Vláďa Veber – kytara
  • Milan Klindera – kytara
  • Jan Bašus – bass kytara
  • Tomáš Pavelka – bubny
  • Mr. Steely – zpěv

Odkaz na stránky interpreta