JANA KOUBKOVÁ – A tak si jdu …

21.3.2018 St od 19:30

Koncert se z důvodu zranění Jany Koubkové přesouvá na 16. 5. Vstupenky jsou v platnosti. Těm, co nový termín nebude vyhovovat, se vstupné samozřejmě vrátí. Děkujeme za pochopení.


O JANĚ

Jana Koubková už léta patří k předním osobnostem českého jazzu.

Zpívá už od svých šesti let ve sborech, vokálních skupinách i sólově. Jako jazzová sólistka se prosadila v r.1975 v JAZZ SANATORIU LUĎKA HULANA. Od té doby si prošla mnoha stylovými seskupeními. Od blues, swingu, mainstreamu přes bebop, latin, free až po world-ethno a fusion. Založila každoroční festival VOKALÍZA /1981- 2000/ pro jazzové, bluesové a rockové zpěváky.

Šest let působila na Pražské státní konzervatoři v oboru interpretace. Zúčastnila se mnoha festivalů nejen v Evropě, ale i na Kubě, Alžíru, Senegalu, Pobřeží Slonoviny, Libanonu, Izraeli, Maroku…. Daří se jí i jako skladatelce písní a filmové hudby. Má své pořady v rozhlase, publikuje, píše fejetony, sloupky a poezii, věnuje se však i výuce na seminářích. Vydala tři knížky –   RECEPTY PROTI SAMOTĚ,  ZUTÍ PROVÁDÍM S CHUTÍ a BÁSNĚ Z JAZZOVÉ DÁSNĚ. Jejím životním heslem je BÝT PŘIPRAVEN, TOŤ VŠE.

ATAKY JANY KOUBKOVÉ

Repertoir tvoří hlavně blues, rap, bigbít, šanson, jazz – vše podle jejího posledního CD A TAK SI JDU…

V této sestavě spolu s Janou Koubkovou vystupuje Ondřej Kabrna na varhany, bubeník Jan Červenka, který vedle klasické bicí soupravy hraje i na africké djembé a Roman Hampacher, který hraje na  akustickou i elektrickou kytaru a zpívá. Toto netradiční obsazení nabízí nepřeberné množství hudebních barev a posluchače provede nesčetnými hudebními světy.


ONDŘEJ KABRNA – je lektorem na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka, založil kapelu Cuban Summer se kterou vydal 2 CD, a v r. 2010 se svým Triem vydal CD Timeways převážně s vlastními skladbami. Je též členem kapely Luboše Andršta a s Janou Koubkovou  spolupracuje od roku  2004.

JAN ČERVENKA –  působí ve skupině Poetic Filharmony a příležitostně v několika dalších formacích.  Kromě hudebních aktivit se věnuje publicistice, mimo jiné píše pro časopis Muzikus. Podílel se také na přípravě hudebních seminářů pro mladé bubeníky ve Francii.  Je firemním hráčem paliček Balbex a podporu má i od firmy DW Drums.cz. Používá činely Istanbul Agop.

ROMAN HAMPACHER byl součástí skupiny Dobrohošť, se kterou vytrval až do roku 2001, kdy se rozhodl vydat vlastní autorskou cestou. Z ostatních spoluprací stojí za to zmínit skupinu Irish Dew nebo Lykathea Aflame. V roce 2004 založil progresivní trio Poetic Filharmony, které se v současné době rozrostlo na kvartet a pilně se věnuje koncertování. Roman působí v Praze již dvanáct let jako kytarový lektor.

Odkaz na stránky interpreta