IVAN HAJNIŠ – ACOUSTIC BLUES

23.3.2017 Čt od 19:30

Ivan Hajniš je český bluesový zpěvák, kytarista, hráč na foukací harmoniku a v neposlední řadě legenda československého undergroundu.


Ivan Hajniš, hvězda prvních dvou ročníků Beatového festivalu, je zapsán do historie českého bigbítu jako frontman The Primitives Group, první udergroundové kapely v Evropě, jedné z nejúspěšnějších a nejoriginálnějších českých rockových kapel 60. let. „Primitivové“ jsou uváděni jako první kapela na světě, která je označována za jednu z prvních skupin na světě, která na pódiu používala ohňové a kouřové efekty. Skupina byla velice populární už od jejího založení a to od roku 1965 až do roku 1969, kdy Ivan Hajniš emigroval do Švédska.

Ivan ovšem na hudbu nezanevřel a věnuje se jí stále aktivně dodnes. Koncertuje po celé Evropě a často také reprezentuje Českou republiku na významných mezinárodních událostech jako jsou například: Ballerup International Music Festival (Dánsko), 20. Výročí pádu Berlínské zdi (s německou kapelou Mr. Speiches Monokel Blues Band) a další. Ivan si také zahrál s jedním z nejúspěšnějších trumpetistů světa Wyntonem Marsalisem (USA).

Je pravidelným hostem na lodích plujících mezi Švédskem, Německem, Finskem a Estonskem. Vidět jste ho mohli také v televizi jak švédské, tak v české a to v pořadech: Blues ze Staré Pekárny, Večírky semaforu, Big Beat, Fenomén Underground atd. Vydal několik CD a LP s vlastní tvorbou, z nichž poslední nese název „Best of Ivana Hajniše“ – 18 originálních skladeb v anglickém jazyce. Ivan Hajniš napsal vynikající knihu Emigrace Primitiva. Vydáno bylo 2000 výtisků a pro velký zájem se aktuálně tiskne další náklad. Vzhledem k úspěchu první knihy se Ivan rozhodnul napsat druhou s názvem Ukradené děti.


Věnuje se především vlastní hudební tvorbě většinou ve stylu rhytm & blues, kterou ale při svých produkcích doplňuje cover verzemi skladeb The Doors, Erica Claptona, klasickými rock’n’rollovými „peckami” atd.


Vstupné 180 Kč.

Odkaz na stránky interpreta