GERRY JABLONSKI and the ELECTRIC BAND

3.2.2017 Pá od 20:00

Skotská kapela GERRY JABLONSKI and the Electric Band patří k předním blues/rockovým hudebním skupinám, kterou si okamžitě po prvních tónech zamilujete.


Gerry Jablonski and the Electric Band je vysoce energetická parta ze Skotska, která mísí bluesové kořeny s vlivy klasického rocku. Podle časopisu Classic Rock „má Jablonski blues v krvi“.

Každý, kdo je viděl na jevišti, musí uznat, že jsou skutečně neuvěřitelně energičtí, vizuálně vzrušující a uši blues-rockových fanoušků jenom jásají.

Při vystoupení na Jools Holland Jamhouse for the Edinburgh Fringe Festival byl zvolen nejlepším sólovým hráčem, a to hned dvakrát! Pravidelně se objevuje na mnoha dalších festivalech po celé Velké Británii a Evropě a vždy sklízí úspěch.

Gerry Jablonski, kytarový mistr od severní hranice, byl nejvíce ovlivněn takovými velikány jako Jimmy Page, Johnny Winter, John Martyn, Bowie a Jeff Beck, jakož i skupinami nejvyššího blues-rockového kalibru jako Led Zeppelin, Cream a The Who. Gerry si svým jedinečným stylem vysloužil označení „Zany Genius“.

Kapela skládá veškerou svou hudbu dohromady a každý tak může projevit svůj pohled a um. Je asi jasné, že v kapele neexistuje něco jako ego, všichni jsou zde jen pro dobrou hudbu. Neexistuje žádné afektované chování, přikrášlování či jemnosti – energický rock n roll s nezapomenutelnými melodiemi, líbeznou harmonií a rytmickými sekcemi – naprosto osvěžující životní prožitek, který může přinést jen opravdu fenomenální výkon.

V jejich diskografii najdeme čtyři oceněná alba, přičemž poslední CD Trouble with the Blues zařadil Classic Rock Blues Magazine mezi nejlepší alba roku. Není proto žádným překvapením, že se Gerryho album stalo velmi hraným kouskem i v radiovém pořadu BBC.

Zajímavostí je, že kapela nahrává také v beatlesovském Abbey Road Studiu.

 Členové:

  • Gerry Jablonski – Guitar/vocals
  • Peter Narojczyk – Harmonica
  • Grigor Leslie – Bass guitar
  • Lewis Fraser – Drumms

 Vstupné 230 Kč.
Odkaz na stránky interpreta