FruFru

27.1.2017 Pá od 20:00

„Neokoukaná“ hudba FruFru putuje napříč žánry. Ve spojení s nevšedními texty nabízí prožitek výjimečného setkání.

Originální taneční groove jehož hudba je těžko zaškatulkovatelná. Jedno je jisté, základem je vždy písnička. K FruFru vás možná přitáhnou monohovrstvé texty, které pečlivě vybírá či píše frontman Venca Bartoš, jeho syrový a lehce rozpoznatelný vokální projev, nebo se vám zalíbí originální hudba vzejdevší z klasického „bigbítového“ složení kytara-basa-buben jsa dobarvena exotickými steeldrumy.

Kapela umně kombinuje prvky popu, rocku, funku, jazzu – a to vše prokládá kabaretní atmosférou s dekadentně teatrálními prvky.


FruFru vznikli v roce 2000 v Třebíči jako příležitostné seskupení k improvizacím na vernisážích…

V únoru 2003 vydali debutové CD Hmotný svět s texty Honzy Volfa, Allena Ginsberga, Georga Trakla, Václava Bartoše a kmene Evenků… V rámci prezentace se FruFru objevili v pořadech České Televize, Óčka, Musicbox TV a na soukromých i státních rozhlasových stanicích. Časopis Report vydal jednu píseň na CD kompilaci Soundczech.

V prosinci 2005 kapela vydala své druhé album Nevěř tichu u Indies records, za které byla nominována na žánrovou cenu akademie populární hudby Anděl 2005. Točilo se v Sonu a v klidu domácího studia. Texty si psal opět Václav Bartoš, další poskytli Ditmar Chmelař, Kryštof Ewanče a anonymové ze 16. století. CD se dostalo do distribuce v Polsku a na zahraniční internetové servery. Může se pochlubit spoustou pochvalných recenzí. Byl natočen klip k písni „Minulost patří robotům“.

V lednu 2009 vychází u Indies zatím poslední album „Až přiletí tučňák…“ za účasti hostů: Zpěv, housle, kvinton: Gabriela Vermelho (Maraca); Zpěv, violoncelo: Dorotka Barová (Tarafuki); trumpeta, křídlovka: František Kučera (ex Čikori) a na stick nám hostoval Jakub Vejnar (Baterky, Aneta Lengerová a další). K písni Přijď byl v říjnu 2009 natočen klip v brněnském HaDivadle, ve kterém se objevují známé tváře HaDivadla jako např. Tomáš Matonoha, René Kalný, Maruna. V roli toužebně očekávané milé, která se neustále válí po restauracích se nachází Gabriela Vermelho. Za tento klip také patří dík sponzorům (rovněž v klipu účinkují), zvláště však Lumírovi Moučkovi.

Během svého bezmála desetiletého působení se FruFru představili na stovkách pódií – v ČR, na Slovensku, v Polsku, Německu, Slovinsku, Maďarsku, Chorvatsku, Velké Británii a Francii. Z festivalů to byly například Rock for People, Trutnov, Planet Roxy, Králíky, Boskovice, Zámostí, Mezi Ploty, Prázdniny v Telči, Febiofest, Globalbeat, Klikkfest N. Zámky, Szighet Budapest, The Mayor’s Thames Festival London, Bardentreffen Nürnberg, Angermünde, East goes West Leer, World & Ethno Levice a další …

Recenze Fru Fru: Freak Show

 Sestava:

  • Václav Bartoš – zpěv, steeldrumy
  • Vladimír – kytara, zpěv
  • Adam Kotrba – baskytara, zpěv
  • Nelid – bicí

Vstupné 150 Kč.  Místa L1 – L24 na sezení. P1-P150 k tanci a na stání. Sezení též na hospodě.

Odkaz na stránky interpreta