FERNANDO SAUNDERS

20.1.2017 Pá od 19:30

Poprvé u nás v klubu představujeme výjimečného zpěváka a fenomenálního basskytaristu Fernanda Saunderse.


Fernando Saunders je americký zpěvák, skladatel a virtuózní hráč na basovou kytaru a producent patřící mezi světovou muzikantskou elitu. Proslavil se hlavně jako člen doprovodné skupiny Lou Reeda, kterého doprovázel 13 let na turné jako basista a vokalista. Spolupracoval také s Jeffem Beckem, se který nahrál album Jeff Beck with the Jan Hammer Group Live.

Saunders byl rovněž producentem alba Don’t Stop Dreaming italského písničkáře Paola Preite. O dva roky později (2013) pak vyšlo uznávané album Happiness (hosté Lou Reed, Suzanna Vega, Jan Hammer). 

Se svoji kapelou již několikrát vystupoval i v Česku. Spolupracoval na poslední desce Srdcebeat s kapelou Kryštof, na Fernandově posledním albu Plant a Seed účinkovali čeští hudebníci jako Karel Holas (Čechomor), Luboš Malina (Poutníci, Druhá tráva) a další. RECENZE ALBA ZDE

Čeští televizní diváci jej měli možnost mimo jiné spatřit v živém přenosu koncertu pro Václava Havla v rámci oslav dvaceti let od Sametové revoluce.

V minulosti nahrával a vystupoval s hvězdami jako jsou Steve Winwood, Eric Clapton, Joan Baez, Jeff Beck, Jimmy Page, John McLaughlin /The Mahavishnu Orchestra, Marianne Faithfull, Jan Hammer a s dalšími.

V současnosti spolupracuje např. se zpěvačkou Elis (Eliška Mrázová), pro kterou složil (a spolu s ní i zpívá) píseň I Can´t Live Without You, se kterou bodovali v prestižním UK/US žebříčku BEAT 100.

Vstupné 320 Kč.

Odkaz na stránky interpreta