Energit & Luboš Andršt – křest nového CD TIME’S ARROU

17.5.2017 St od 20:00

Jak bájný Fénix z popela povstala před nemnoha lety opět legendární skupina z počátku sedmdesátých let. Řeč je o kapele Energit, spojené především s osobností Luboše Andršta.


Počátky kapely, vzniklé po rozpadu Flamenga, zprvu stavěly na rockové tvorbě, zcela logicky díky účasti Ivana Khunta a Erno Šedivého (ex Flamengo) i Vládi Padrůňka. V sestavě se objevil i Vladimír Mišík. Po emigraci Erna a Ivana se vůdčí osobností stal zakládající člen, kytarista Luboš Andršt a kapela se stala spolu s Jazz Q základním pilířem tuzemské jazz rockové scény.

Jeho okouzlení duchem McLaughlinových Mahavishnu Orchestra bylo nesporné, ale zcela originální a plné slovanské melodiky. Vynikající práci tam odváděli muzikanti jako pianista Emil Viklický a saxofonista Rudolf Ticháček. Pravidelné koncerty v klubech na pražských strahovských kolejích byly nezapomenutelným zážitkem.

Neskutečnou satisfakcí za dlouhodobý přínos domácí hudbě Lubošovi byla v srpnu roku 1998 možnost zahrát si s legendou bluesové muziky, jakou je famózní guru kytaristů B. B. King. Takže po veličinách jako Jimi Hendrix, Eric Clapton, John McLaughlin nebo Buddy Guy došlo i na českého muzikanta mít tu čest stanout na pódiu s touto živoucí legendou.

Andrštovy aktivity kromě obnoveného Energitu zahrnují například blues rockový Luboš Andšt Blues Band, jazzovější Luboš Andršt Band, periodickou spolupráci s Michalem Prokopem a Framus Five, Martou Kubišovou aj.

Energit nyní vystupuje ve složení:

  • Luboš Andršt – kytara
  • Jiří Zelenka – bicí
  • Guma Kulhánek – basa
  • Jan Holeček – klávesy, zpěv

To jsou dozajista jména, která mluví sama za sebe.

ČT – Bigbít: Internetová encyklopedie rocku – Energit


Vstupné 280 Kč.

Odkaz na stránky interpreta