DrumPhonic – Mini Tour 2017

5.5.2017 Pá od 20:00

Nenechte si ujít poslední koncert instrumentálního projektu DrumPhonic v rámci Mini Tour 2017.

Hudební projekt složený z rockového tria – bicí souprava, baskytara a elektrická kytara s doplňkovými prvky orchestru, sborů a dalších klasických nástrojů. DrumPhonic představuje pouze vlastní a originální tvorbu, která klade důraz na to, aby byla hudba líbivá a zároveň energická, dravá a zajímavá, jak pro muzikanty, tak pro absolutně nenáročné posluchače. Už jen proto se odlišuje od ostatních instrumentálních projektů.

Hanz Sedlář a David Uher začali na projektu DrumPhonic pracovat na začátku dubna 2014. Za půl roku už stihli kompletně složit a natočit první album “Walk on Mars”. Křest tohoto alba proběhl na bubenickém festivalu, kde ještě jako duo účinkovali po boku bubenických hvězd jako je Gavin Harrison (UK) nebo Mike Terrana (USA). Vystoupili také jako support legendárního klávesáka Dona Aireyho z Deep Purple (UK). V roce 2015 natočili DVD z živého vystoupení “Live at Drive Club” a začali pracovat na dalších skladbách. V roce 2016 obohatil DrumPhonic baskytarista Marek Marian Leždík, který dodal kapele nejen dravější a energičtější “sound”, ale také novou tvůrčí inspiraci.

DrumPhonic představí dosavadní tvorbu, zahrají skladby z jejich prvního alba Walk on Mars a v premiéře přidají také několik novinek z připravovaného CD, které plánují k vydání na podzim 2017.

Proč právě DrumPhonic? Hlavní myšlenkou je přiblížit instrumentální hudbu i širšímu okruhu posluchačů a ukázat tak, že myšlenka se dá vyjádřit nejen textem, ale i hudbou samotnou.

Členové kapely:

  • Hanz Sedlar – bicí a klávesové nástroje
  • David Uher – kytara
  • Marek Marian Leždík – baskytara

Vstupné 100 Kč.

Odkaz na stránky interpreta