DOGGYBAG and SUPERMARKET QUARTET

18.3.2016 Pá od 20:00

DOGGYBAG

„Máte rádi kytarový rock? Pro nás jsou to hlavně písničky s melodií, textem, bluesovými vlivy. Okořenili jsme to dívčí krásou a občas funkovými názvuky a hlavně nás to baví.“ Doggybag.

Vznik týhle party je asi 13. června 2011, kdy jsme se sešli na první zkoušce v plné sestavě.Na jaře 2011 se Michal dohodl s Veronikou, finalistkou a vítězkou řady pěveckých soutěží a výraznou postavou Lounského Ruxaku a dalších kapel, že spustí nový projekt.

Michal právě ukončil angažmá v Nahoře Pes a Veronika se rozhodla přestěhovat kariéru do Prahy. M+V postupně sáhli do okruhu známých i neznámých a vylovili z něj ostříleného rockeraa bubeníka Karla a zručné posily v osobě Markéty (basa) a Adama (kytara).

Kapela postavila repertoár na několika autorských kusech Michala a Ondřeje Fencla, které se osvědčily už v Nahoře Psovi, dvou převzatých věcech od Joe Bonamassy a nových písničkách Michala. S tímto úvodním setem pak odehrála premiéru v Pražském Vagónu, festival Greenfield a několik dalších koncertůl a minifestiválků.

Na začátku roku 2012 nastoupila nová zpěvačka Hanka Kadlecová a na kytaru nás doplnil Vašek Stach. Pokračovali jsme v budování reportoáru a koncerty se převážně v pražských klubech.  V létě se vrátil kytarista Adam Balcar a Vašek založil vlastní kapelu Blues Scream, kde se realizuje i pěvecky. V listopadu Markéta pomalu nastoupila na mateřskou a kapelu na basu doplnil Martin Fíša.  Hanka svůj rok u Doggybag završila prosincovým koncertem na lodi Kristian Marco a za mikrofon se v roce 2013 postavila Petra Poulová. Petra s námi dala jen jeden koncert a poté ji studijní a osobní povinnosti odvedly jiným směrem…

 V roce 2014 se sestava ustálila: Po příchodu Martiny Horejšové a Marka Jansy (kyt)  vystřídal Karla za bicími Petr Kocourek.

Přestože rocková kapela Doggybag ve svém složení působí jen krátce, sestává se z muzikantů, kteří už pár let koncertují a věnují se naplno hudbě.


Členové kapely:

  • Martina Horejšová – zpěv

Martina vystudovala hudební vědu na Karlově univerzitě, prošla domažlickým Helliem, zpívá také v rockabily Mayhems a s Doggybag to táhne od května 2013. 

  • Michal Nosek – kytara

Michal začínal s novovlnní kladenskou Řepnou Kampaní, chvíli zakotvil v bluesovém R.B. Kvartetu a pár let jezdil s Nahoře Psem. Mezitím vystudoval tři ročníky Ježkovy konzervatoře. 

  • Jiří Vlasák – baskytara

Jiří je matadorem pražských rockových klubů, hraje v několika partičkách (např. Hromosvod a Lucie revival). 

  • Marek Jansa – kytara
  • Petr Kocourek – bicí


SUPERMARKET QUARTET

Supermarket Quartet je liberecká rocková kapela, která v nynějším složení funguje od října roku 2013 a koncertně vystupuje od jara 2014. Formace je ovlivněná především sedmdesátkovým hardrockem, funk-rockem přelomu tisíciletí a tvorbou Honzy Nedvěda. Největší sen kapely, je sdílet pódium právě s tímto národním umělcem. Začátkem listopadu (2014) vypustila svojí debutovou nahrávku Demáž, která se, jak všichni členové kapely doufají, zalíbí všem příznivcům Klubu osamělých srdcí seržanta Pepře.

Rocková kapela založená v rámci léčebné protialkoholní kůry.

Členové kapely:

  • Jakub Dash – zpěv
  • Daniel Kajzr – kytara
  • Štěpán Filip – baskytara
  • Kryštof Čep – bicí

Cena vstupenky 100 Kč.