CROSSBAND křest CD a EXIL 51

25.5.2016 St od 20:30

CROSSBAND

Muzika této kapely je akustický poprock, který kapela servíruje s nebývalou energií …

Kapela CROSSBAND vznikla koncem roku 2004 a už o rok později pokřtila v pražském Rock café svou první nahrávku s názvem PRVNÍ NÁSTŘEL. Jednalo se o maxisingl s pěti písněmi. Ve spolupráci s vydavatelstvím Popron pak na přelomu let 2006/2007 přišlo první oficiální CD nazvané AUDITORIUM. Koncem roku 2008 pak kluci z kapely představují své druhé oficiální CD, příznačně pojmenované „CAJK“, které se dostává do distribuce začátkem dalšího roku.

Kapela CROSSBAND citelněji pronikla do éteru českých rádií singlem Rozhodčí, který se již po několik měsíců drží v rotaci rádií Frekvence 1, Radio Bonton, Rádia Signál, Jizera nebo i slovenského rádia Rebeca. V hitpadádě rádia RCL si po řadu týdnů dokonce drží prvenství i před takovými jmény, jako jsou Tomáš Klus, Xindl X nebo Michal Hrůza. Za tři měsíce dosáhl klip k písni Rozhodčí na Youtube téměř 200 000 shlédnutí a se sloganem “Jsem rozhodčí, dělám to pro lidi” se stává hymnou českých rozhodčích. Kapela CROSSBAND hraje na velkých akcích jako je Votvírák nebo Sázava Fest, ale i na dalších festivalech a městských slavnostech po celé ČR. V roce 2014 slavila velké úspěchy také v sousedním Polsku.

Od roku 2005 až doposud odehrál CROSSBAND kolem 350 koncertů na různých pódiích v Čechách, i na Moravě a ve Slezsku (známé české festivaly) (např. Benátská noc, Sázava fest, Votvírák, Noc plná hvězd, Masters of rock, Vizovické trnkobraní, Přeštěnice, Přístavní slavnosti a další). Mimo to si zahrál jako předkapela Mig 21, United Flavour, Blue Effect, Mňaga a Ždorp nebo Medvěd 009. V roce 2007 kapela zvítězila v diváckém hlasování soutěže Rock Nymburk a natočila také svůj první videoklip k písni Fousáč na TV Óčko. Každoročně jsou zváni do Polska na městské slavnosti a festivaly, zahráli si i na Slovensku a v Německu. A přes to, že je jejich repertoár výhradně český, sklízejí i za hranicemi našeho státu velké úspěchy.

V roce 2012 prošel CROSSBAND nepřehlédnutelnou změnou, kdy kapela začala hrát v akustické sestavě. Účastnili se finále Porty v Řevnicích (2. místo), což jim pootevřelo cestu na další festivaly – Slunce, Trampský Širák, Porta Ústí. Upřímná radost plyne i z toho, že písně Sněží z polštářů, Krejčovská panna nebo Pohoda u řeky jsou již součástí playlistů některých českých rádií. Od této doby hraje kapela akustický poprock.

Na podzim roku 2012 pokřtil CROSSBAND své 3. CD ACOUSTIC v pražském BONTONLANDU, čímž zároveň odstartoval Postřižiny Tour spolu s kapelou Epy De Mye. Akustická proměna kapele sluší a je velice pozitivně přijímána na podiích různých žánrů.


Cílem Crossbandu je zkrátka pestrost a dobrá muzika, ze které sálá energie a posluchač by se neměl v žádném případě nudit.

„MUZIKA nás především baví, a chceme aby bavila i naše fanoušky.“

Tak se uvidíme na koncertě!
Váš   Crossband

EXIL 51

První zkoušky, toho času ještě bezejmenného projektu libereckých hudebníků, proběhly někdy v létě roku 2009 v garáži u Vojty Šilhána. Úvodní koncert, již pod názvem EXIL 51, se uskutečnil 12. prosince 2010. Za těch pět let, které od garážových jamů uplynuly, toho skupina stihla poměrně hodně. Napsáno více než 40 písní, odehráno přes 120 koncertů, vydáno CD Pálíme vlaštovky (2010), EP Zbrusu staré písně (2012), CD Soukromé války (2013).

Účast v mnoha regionálních i celorepublikových hudebních soutěžích, vystoupení na letních festivalech – Benátská noc, Noc plná hvězd, Hradek Rock Summer a mnoha dalších. Písně EXIL 51 se dostaly do éteru českých rádií – ČRo Sever, Rádio Dobrý den, Rádio Bonton, Kiss Delta. Úspěch zaznamenala zejména píseň Běžkařská…

V roce 2014 jsme byli součástí projektu Ekompilace 2014, díky němuž jsme nahráli písně Tečka (viz BZ přehravač) a Řidičská a odehráli několik pěkných koncertů po boku skupin Bára Zemanová, Vypsaná fixa a dalších. Aktuálně připravujeme nové věci a zkoušíme set na akustická vystoupení, které plánujeme…

S formací EXIL 51 přes dva roky spolupracuje Honza Myšák, který připravuje videoprojekce kombinované s Vjingem. Stálým členem exilího týmu se stal zvukař Michal Brůna a manažerka Jitka Fialková.

Jeden za všechny, všichni za 51!

Vstupné 120 Kč.

Odkaz na stránky interpreta