Country-rocková skupina Šance

4.2.2017 So od 20:00

Skupina se objevuje na liberecké scéně už od roku 1971. Byla a dosud je jedna z mála skupin, která hraje country hudbu v její současné moderní podobě a hity sedmdesátých let. V repertoáru se najdou skladby hitmakerů jako W. Nelson, J. Cash, M. Haggard, B. Bare, K. Kristofferson, B. Dylan a pod.

Hudební produkce kapely je složena z evergreenů, současných písní americké country, známých z podání M. Tučného, P. Bobka, P. Spáleného, F. Nedvěda a dalších, také s vlastními texty a dále i písně z vlastní dílny.


Countryrock v našem podání reprezentují skupiny jako Beatles, Rolling Stones, Creedence Clearwater Revival, The Band, Dire Straits …

Zahráli jsme si např. s Georgem Hamiltonem IV, dlouholetým členem slavné Grand Ole Opry (countryový svatostánek v USA). Na stejném pódiu s Rangers, Petrem Spáleným, Jiřím Helekalem, Heidi Janků…

Od doby vzniku se v ní vystřídala řada více či méně známých muzikantů regionu. Skupina byla střídavě na výsluní a nebo v ústraní, to podle toho, jak se dařilo v různém obsazení. Znovunastartování Šance nastalo příchodem Otakara Soviny roku 2004, který se rychle naučil repertoár a našel si svou hudební parketu v písních M. Tučného, P. Spáleného a dalších. Od toho roku je obsazení beze změn až do roku 2007, kdy dochází k odchodu baskytaristy a bubeníka. Místo Oldy Vébra nastupuje toho roku za bicí Adam Beránek a na pozici baskytaristy v roce 2008 přichází Pynches Narwa, který zaujímá uvolněnou pozici po Mirku Táborském.

Šance má několik nahrávek v Country radiu Praha, radiu Sever (Českého rozhlasu), Hradci Králové a regionálních rádiích.

Na kontě  mají také dvě CD. První nahráno u příležitosti 25 let, a druhé u příležitosti 40 let trvání kapely.


Současné složení:
  • Josef  „Pepa“ BERÁNEK  –  el.kytara, ak.kytara, harmonika, zpěv – kapelník
  • ………? – doprovodná kytara, zpěv – někdy zaskakuje Otakar „Oťas“ SOVINA
  • Roman ŠÍPEK  –  baskytara
  • Adam „Adam“ BERÁNEK  –  bicí

Vstupné 100 Kč.

Odkaz na stránky interpreta