CARVIN JONES – „Blues Musician“ – Of The Year 1993

14.10.2016 Pá od 20:00

„Carvin Jones is a young cat out of Phoenix who I think is the next up-and-coming blues player“ – Eric Clapton 

Carvin Jones, „The King of the Strings“ was voted one of the 50 greatest blues guitarists of all-time by Guitarist Magazine.

Hudebník Carvin Jones z arizonského Phoenixu, jehož doménou je elektrický blues, zavítá do Liberce, aby předvedl strhující show a oslnil nejen fanoušky kytarových partů! Carvin Jones patří bezpochyby mezi nejzajímavější a nejtalentovanější interprety, které současná bluesová scéna nabízí.

Vedle Jimiho Hendrixe a Stevie Ray Vaughna je jeho největším vzorem bluesový král BB King, po jehož boku si nejednou zahrál a jehož vliv lze při Jonesově hudební produkci zřetelně viděl i slyšet.

V lednu 2001 byl zvolen jedním z 50 nejlepších bluesových kytaristů, kteří kdy chodili po téhle zemi.

Má za sebou koncerty ve více než jednatřiceti zemích. Tuhle legendu si prostě nesmíte nechat ujít!

 


 

 

Carvin Jones hraje na kytaru, jak by dneska asi hrál Jimi Hendrix – netradičně, divoce a spontánně. Ze svého otlučeného Fendera a zdvojených Marshallů doluje zvuky, které tam vůbec nemají být. Při hraní taky rád běhá mezi návštěvníky v publiku.

Narodil se v Texasu, ale v 90. letech se přestěhoval do sousedního arizonského Phoenixu, protože tam bylo víc příležitostí ke hraní. Hrával prý sedm dnů v týdnu, někdy taky jen za hamburger nebo hranolky. Dnes má na svém kontě přes 6 tisíc koncertů! Na svých evropských koncertech dělal předskokana Jeffa Becka, Johna Mayala, Garyho Moora, Santany, Waltera Trouta.

Léto tráví v Evropě hraním na bluesových festivalech, např. Pokey Hole (UK), Skegness Blues (UK), Warenpoint (Irsko), Bejar Blues (Španělsko), Colne Festival (UK).


Vstupné 280 Kč.