Blanka Šrůmová & Jan Sahara Hedl – křest CD Neměj strach

2.11.2016 St od 20:00

Hudební legendy 90. let Jan Sahara Hedl a Blanka Šrůmová se vracejí na česká pódia v netradičním duetu, se kterým koncertují po českých klubech.


5. září 2016 vyšlo v Praze debutové album formace Něžná noc Neměj strach. Písničky, skupina i album, to všechno vzniklo vlastně náhodou díky osobnímu setkání rockového písničkáře Jana Sahary Hedla se zpěvačkou Blankou Šrůmovou. Neplánované osobní partnerství po čase vyústilo ve vznik společné formace Něžná noc, která představuje současný repertoár na prvním albu Neměj strach.


Zpěvačka, textařka a hudebnice Blanka Šrůmová je spojena s kapelou Tichá dohoda. Pěveckou kariéru odstartovala už v osmdesátých letech ve skupině Balet, po roce 1989 začala spolupracovat s Danem Šustrem v obnovené kapele Tichá dohoda, s níž pak vydala všechna svá nejslavnější alba. Je autorkou a spoluautorkou mnoha hitů jako je například píseň Marioneta.

Textař a hudebník Jan Sahara Hedl, někdejší člen skupiny Precedens a Duševní hrob, vydal za svou kariéru několik singlových alb, z nichž největší úspěch mělo album Matka zebra. Písničkářská chytlavost je pro něj příznačná, songy jako Tisíc jmen či Dívka a noc se staly hity a hrají se dodnes. Jak Hedl sám říká, je už čtyřicet let věrný svému hudebnímu stylu, který nikdy neměl potřebu měnit. To se také stalo základem spolupráce s Blankou Šrůmovou, se kterou jej kromě práce pojí také partnerský vztah.

Nový repertoár je Saharovým návratem od bigbeatu k jeho kořenům – k písničce jako příběhu, a stejně přirozená a bez tlačení na pilu byla i cesta obou osobností zpět ke koncertování. Náladově album působí jemně až komorně, vyznění písní s typickým saharovským slovníkem odráží i ne vždy lehká období osobního života, kterými oba tvůrci Něžné noci prošli. Rovněž zvuk odráží náladu písní a návrat k písničkářství – dvě kytary, baskytara, bicí a občas piano.


Kapela hraje ve složení:

  • Jan Sahara Hedl : zpěv, kytara
  • Blanka Šrůmová : zpěv, klávesy
  • Ondřej Ekrt : kytara
  • Martin Schneider : basa
  • Ivan Kadaňka : bicí

Vstupné 180 Kč sezení 150 Kč stání.

Rezervace P1 – P100 jsou na sezení, ale nejsou místenkami !

Rezervace P101-P150 jsou na stání !

Odkaz na stránky interpreta