NINA VAN HORN (USA,FRA) & 20 deka duše (Liberec)

7.1.2017 So od 20:00

Bedna Bernard Blues uvádí:


Francouzsko/americká zpěvačka Nina Van Horn přijíždí v rámci svého krátkého evropského turné do Česka.

Nina přiveze oblíbený koncertní program, v němž zpívá písně slavné Niny Simone.

Ninu Van Horn nestačí jen poslouchat, musíte ji také vidět! Její show je plná energie a dobré muziky!


Tato bývalá klasická tanečnice je na scéně již od 14-ti let a dokazuje to pokaždé, když vstoupí na jeviště. Začala jako tanečnice klasických tanců, když vystupovala s Lyric Company of France. Poté zjistila, že umí zpívat a to dost dobře a stala se sopranistkou, a to ne jen tak ledajakou, ale přímo u Soprano Colorature! Tam strávila několik let, ale nenašla tam, co opravdu hledala. Rozhodla se proto odjet do Texasu a stát se country zpěvačkou. Její mnohá dobrodružství ji nakonec zavedla do New Orleans, kde našla skutečné uspokojení v Blues, jízdě na Harley, ve whisky a cigaretách. Všechny tyto vášně vytvarovaly její hlas přesně pro tento druh hudby, která se stala jejím životem!

Nina Van Horn byla dvakrát zvolena, aby reprezentovala Francii na festivalu Festiblues of Montreal a její cd/dvd „Ashima“ bylo také posláno do Memphis Blues Challenge by France Blues.

V roce 2013 získala 2 ocenění ve Francii a Německu za její poslední cd „Seven Deadly Sins“ jako „Nejlepší Blues elektrický CD„! V roce 2014 získala další ocenění v USA za „nejlepší ženský výkon„.

Nejsyrovější  bluesová  žena v showbyznysu„, to je titul, který na ní napasoval její baskytarista a který na Ninu velmi sedí. Nina Van Horn  neúnavně cestuje po této planetě, pozoruje svět a přetváří ho do svých písní. Procestovala Indii, Argentinu, Malajsii, Evropu, Čínu, Korej a Thajsko, kam vždy přináší stejnou zprávu: Láska a hudba je odpověď!


Nina Van Horn má výjimečné charisma a její divoká show uhrane diváky na všech jejích vystoupeních!

 

20 deka duše

Kapela vznikla v roce 2005 v Liberci z původně tříčlenného bluesového bandu (v té době asi pro nedostatek bubeníků v kraji), avšak o něco málo později byla doplněna o rytmickou sekci a pod názvem 20 deka duše začala prezentovat písně Vladimíra Mišíka.

Jako parta příznivců této „legendy“ kvalitního českého bigbeatu, hrává nejčastěji na Liberecku po klubech, hospůdkách a podobných zákoutích, kde mají zájem o s chutí a od srdce zahranou muziku Vladimíra Mišíka & ETC…

Členové:

  • Jiří Vejmelka – zpěv, akustická kytara, perkuse, foukací harmonika
  • Jaroslav „Kolins“ Kobr – elektrická kytara
  • Milan Hampl – elektrická kytara, zpěv
  • Roman Pavelka – baskytara
  • Jiří Strnad – bicí

Vstupné 180 Kč.

Odkaz na stránky interpreta